V reprezentačnej nominácii na zápasy s Rakúskom aj Nikoleta Trúnková a Martina Popovcová

Kategórie

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Pavol Streicher oznámil nomináciu na dva prípravné stretnutia s Rakúskom (2. a 3. októbra). V jeho nominácii sa ocitli aj dve hráčky Iuventy Michalovce – pivotka Nikoleta Trúnková a kridelnička Martina Popovcová. Iba medzi náhradníčkami sa ocitli ďalšia pivotka Valéria Dulinová a spojka Vladimíra Bajčiová. 

Slovenské hádzanárky sa zídu v nedeľu 27. septembra v Púchove. S Rakúšankami sa stretnú v piatok 2. októbra o 18.00 h a v sobotu 3. októbra o 15.00 hod. Duely slúžia ako príprava na decembrovú prvú fázu európskej kvalifikácie MS 2021, Slovenky sa v 1. skupine stretnú s Ukrajinou, Izraelom a domácim Luxemburskom. Do baráže o postup na šampionát v Španielsku postúpia prvé dva tímy.

Nominácia SR ženy na prípravné stretnutia s Rakúskom:
Adriana Medveďová (UHC Eggenburg), Viktória Oguntoyová (DAC Dunajská Streda), Viktória Vorzáčková (Tatran Stupava) – Réka Bíziková, Kristína Pastorková, Monika Rajnohová, Boglárka Bíziková (všetky DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková, Barbora Konigová, Natália Némethová, (všetky Slovan Duslo Šaľa), Nikoleta Trúnková, Martina Popovcová (obe Iuventa Michalovce), Simona Szarková, Emma Hudáková, Barbora Lanczová (všetky Mosonmagyaróvár), Annamária Patrnčiaková (Sokol Lázně Kynžvart), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardes)

náhradníčky: Soňa Furgaláková (Slovan Duslo Šaľa), Vladimíra Bajčiová, Valéria Dulinová (obe Iuventa Michalovce), Monika Pénzesová (DAC Dunajská Streda), Mária Holešová (Mosonmagyaróvár), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen)

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa späť na víťaznú vlnu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa po prvej prehre v sezóne oklepali a cez víkend sa znova vrátili na víťaznú vlnu. Pomohlo im

Ženy

Štvorbodový darček pre štyridsiatnika Kostku

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce dali svojmu trénerovi Petrovi Kostkovi k minulotýždňovým štyridsiatym narodeninám ideálny darček. Po víťazstvách 31:17 v dohrávke štvrtého kola

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.