V úvode finálovej série desaťgólová prehra 21:31

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom finálovom zápase s HC DAC Dunajská Streda 21:31 a DAC sa tak v sérii ujal vedenia 1:0. Finálová séria sa teraz sťahuje na Zemplín, kde sa odohrá v stredu sedemnásteho mája o 17.30 hod. druhý duel.

Lepší štart do prvého finálového duelu mal DAC, ktorý išiel po góloch Eloovej a Réky Bizíkovej do vedenia 2:0. Michalovčanky odpovedali Klučkovou, na 2:2 vyrovnala v šiestej minúte Martina Popovcová. Michalovčankám sa podarilo vyrovnať aj v ôsmej minúte Štefanikovou, DAC ale znova kontroval dvoma gólmi v rade a v jedenástej minúte viedol 5:3. V polovici prvého polčasu ale bolo po treťom góle Štefanikovej opäť vyrovnané (7:7). DAC sa šnúrou troch gólov dostal do vedenia 10:7, Iuventa sa ale vrátila do zápasu po presných strelách Kopaniecovou s Wollingerovou. DAC však takisto zaznamenal dva góly v rade a za stavu 12:9 si zobral michalovský tréner Peter Kostka v 25. minúte prvý oddychový čas. Jeho zverenky ale doplácali na nepremenené šance. Štefaniková síce znížila na rozdiel dvoch gólov, následne ale Klučková v čistej šanci nedala a Dunajská Streda gólom Kovácsovej trestala (13:10). Popovcová síce znížila na 11:3, posledné slovo ale patrilo Saariovej, ktorá dvoma gólmi v rade stanovila polčasové skóre na 15:11 pre Dunajskú Stredu. Ani v druhom dejstve sa Iuventa nedokázala k domácim gólovo priblížiť. Síce viackrát znížila, DAC zakaždým vedel odskočiť na rozdiel štyroch, či piatich gólov. V 42. minúte viedol po presnej strele Némethovej 20:15, o päť minút neskôr po góle Mészarošovej už 23:17. Keď na začiatku poslednej desaťminútovky zvýšila Kovácsová na 24:17, bolo rozhodnuté. DAC nakoniec zvíťazil 31:21 a v sérii sa tak ujal vedenia 1:0.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 31:21 (15:11)
Stav série: 1:0
Pok. hody: 3/3 – 4/2. Vylúčené: 2 – 3. Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov: 800.
HC DAC: Magera, Gajdóczi – Pénzesová, N. Kovács 4, Costa 4, Juhosová 1, Mészárosová 1, Desortová 4, Némethová 4, Pastorková, Sári 7/3, Virág Demeterová, B. Hornyák, Rajnohová 2, Bíziková 3, Élö 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Tomovčíková – Štefaniková 5, Dmytrenková, Popovcová 6, Soskydová, Kohučová, Borysevyčová 1, Wollingerová 4/2, Radovićová, Kompaniecová 3, Klučková 2.

Tréner Peter Kostka: „Zaslúžená prehra, o ktorej rozhodla naša neefektivita v koncovke. Počas celého zápasu sme sa trápili v koncovke. Čo sa týka výsledku, možno je pre nás až príliš krutý, no prehra je ako hovorím zaslúžená. Ešte na pozícii krídel to bolo z našej strany v poriadku, zo spojky sme strelili iba dva góly z 21 striel… Práve toto rozhodlo, pretože Dunajská Streda podávala z týchto postov dôležité góly. Prvý polčas sme pokojne mohli vyhrať. V závere sme ale nepremenili čisté šance a miesto toho, aby sme viedli my, viedol o štyri góly súper. Posledné minúty to už bolo z našej strany obrovské trápenie. Neúspech v zakončení sa podpísal pod to, ako sme na ihrisku posledné minúty vyzerali. Skúšali sme všetko, no v sobotu sme na Dunajskú Stredu nemali. Rozhodujúcim faktorom boli hráčky druhého sledu. Nám sa na spojkovom rade podarilo ubrániť súperove kľúčové hráčky, rozhodli ale tie, ktoré naskočili zo striedačky. To je sila DAC, ktorý dokáže rotovať hráčky. My sme takú možnosť nemali. Ukázalo sa, že keď nám nezaberie prvý sled, nemôžeme vyhrať. Máme čo robiť, aby sme sa do Dunajskej Stredy ešte vrátili na tretí zápas, no v stredu urobíme doma preto všetko.“