V semifinále proti Šali a pred kamerami RTVS Šport

Kategórie

Po skončení MOL ligy prichádza k národným súťažiam k najdôležitejšej časti sezóny – play-off. Naším súperom v semifinále bude HK Slovan Duslo Šaľa. Keďže Šalianky obsadili v MOL lige druhú priečku a my až štvrtú, semifinálovú sériu začnú doma.

Prvý duel série hranej na dve víťazstvá sa odohrá v nedeľu 30. apríla o 16.00 hod. pri Váhu. Druhý duel sa bude hrať v stredu tretieho mája o 18.00 hod. v Michalovciach. Prípadný tretí rozhodujúci duel by sa hral v Šali v nedeľu siedmeho mája o 19.00 hod. opäť v Šali. Všetky tri zápasy odvysiela v priamom prenose stanica RTVS Šport.  Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria HC DAC Dunajská Streda a AHT HC Tatran Stupava. So Šaľou sme sa v tejto sezóne stretli už trikrát. V prvom vzájomnom meraní síl u súpera v siedmom kole MOL ligy vyhralo Duslo 27:25. Odvetný duel hraný na konci februára v našej aréne sme zase vyhrali my 32:23. So Šaľou sme sa stretli aj v semifinále Slovenského pohára a tentoraz sme u súpera vyhrali 27:22.

Play-off sa rozbieha aj v Českej republike, kde sa budú hrať dva zápasy pohárovým systémom. V semifinále na seba narazia Most a Olomouc, a Slavia Praha s Pískom. V Českej republike sa navyše bude hrať aj play-out, kde sa DHC Sokol Poruba, DHC Plzeň, Házená Kynžvart a Handball Club Zlín stretnú každý s každým doma a vonku.

Program semifinále play-off
1. zápasy
HC DAC Dunajská Streda – AHT HC Tatran Stupava (sobota 29. apríl o 18.00 hod.).
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce (nedeľa 30. apríl o 16.00 hod. – prenos RTVS Šport).

2. zápasy
MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa (streda 3. máj o 18.00 hod. – priamy prenos RTVS Šport)
AHT HC Tatran Stupava – HC DAC Dunajská Streda (streda 3. máj o 18.30 hod.)

Prípadné 3. zápasy
HC DAC Dunajská Streda – AHT HC Tatran Stupava (sobota 6. máj o 18.00 hod.).
HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce (nedeľa 7. máj o 19.00 hod. – prenos RTVS Šport).

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Dohrávka s Izraelom v Šali

Šaľa bude dejiskom piatich stretnutí 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej žien, ktoré sa od 28.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.