V semifinále Slovenského pohára do Šale

Na pôde Slovenského zväzu hádzanej (SZH) v Bratislave vyžrebovali vo štvrtok semifinálové dvojice Slovenského pohára žien 2022/2023. Medzi kvarteto semifinalistov prenikli z utorkových a stredajších štvrťfinálových duelov vďaka víťazstvám nad prvoligistami HC DAC Dunajská Streda, HK Slovan Duslo Šaľa a AHT HC Tatran Stupava. Táto trojica sa pridala k priamo nasadenému obhajcovi prvenstva MŠK Iuventa Michalovce.

Žreb určil, že našim súperom v semifinále, ktoré sa hrá na jeden zápas, bude aktuálny líder MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa. Duel sa uskutoční sedemnásteho decembra v Šali. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria Dunajská Streda a Stupava. Zápas sa odohrá rovnako sedemnásteho decembra na Žitnom ostrove. Finálový duel je spoločne s mužským na programe 18. až 19. marca 2023 so zhodným dejiskom. So Šaľou sme sa v tejto sezóne už raz stretli. V rámci siedmeho kola MOL ligy sme prehrali na jej pôde tesne 29:30. Šalianky v tejto sezóne ešte nenašli premožiteľa. Zvíťazili vo všetkých siedmych doterajších ligových zápasoch a uspeli aj v stredu vo štvrťfinále pohára. „Jedno oko sa teší a druhé je smutné. Nespokojnosť je s tým, že opäť budeme cestovať. V najbližších týždňoch nás to čaká častejšie, pretože pôjdeme do Plzne, Písku, do Švédska a nakoniec aj do Šale. Zápas v Šali bude pre nás nesmierne dôležitý, dôležitejší ako domáci súboj s Mostom a dôležitejší ako dvojzápas tretieho kola Európskeho pohára so švédskym Lugi Dam. Zvolili sme si totiž priority a tým sú Slovenský pohár a slovenský titul. Teším sa preto, že máme vynikajúcu šancu Šali vrátiť to, čo sme tam naposledy stratili. Ukázať, že výbuch v prvom polčase bol iba náhoda. Verím, že sa za prehru zdravo pomstíme a ukážeme, že to, čo sa stalo v prvom polčase sa opakovať nebude a že vrátime Iuventu tú značku, ktorú sme za ten prvý polčas pošramotili. Hráme až sedemnásteho decembra, máme teda dostatok času na prípravu. Prišlo nám to celkom vhod, pretože sme mali hrať už teraz v stredu a hneď na to cestovať do Plzne. Bol by to pre nás vzhľadom na úzky káder poriadny masaker. Bude to pre nás aj tak náročné. Zápas v Šali príde po anglických týždňoch a po návrate zo Švédska. Bude to náročné, no chceme postúpiť do finále, pretože ako som povedal, Slovenský pohár je našou prioritou,“ povedal tréner MŠK Iuventa Peter Kostka.

Vyžrebované dvojice semifinále Slovenského pohára v hádzanej žien 2022/2023 (17. 12. 2022, hrá sa na jeden zápas):