Víťazný druhopolčasový obrat v Šali

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v pätnástom kole MOL ligy na pôde HK Slovan Duslo Šaľa 27:25 a dosiahli tak trináste ligové víťazstvo v rade a dvadsiate celkovo. Dosiahli ho aj napriek tomu, že v polčase prehrávali 14:17. Zverenky trénera Petra Kostku majú pred sebou „anglický“ týždeň. V stredu 31. januára ich čaká v Ostrave dohrávaný súboj trinásteho kola MOL ligy proti DHC Sokol Poruba (18.00 hod.) a v sobotu 3. februára privítajú v tradičnom čase od 17.30 hod. v súboji šestnásteho kola MOL ligy v tabuľke posledný Hodonín.

Michalovčankám nevyšiel vstup do zápasu a po dvoch góloch Ščípovej a Vargovej prehrávali 0:4. Až potom sa gólovo presadila Kompaniecová, Matušincová však zvýšila v šiestej minúte na 5:1 pre Duslo na čo reagovala hosťujúca lavička oddychovým časom. Po ňom Michalovčanky znížili na 3:5, Šaľa si však stále držala mierny náskok. V jedenástej minúte viedla 7:4, Iuventa však reagovala dvoma gólmi v rade a za stavu 7:6 si brala oddychový čas aj domáca striedačka. Duslo síce viedlo ešte 8:6 i 9:7, následne ale prišli ďalšie dva góly Iuventy a v devätnástej minúte Bačenková vyrovnala na 9:9. Šaľa však využila dvojnásobnú presilovku na získanie náskoku, keď v 23.minúte viedla 12:9. Trojgólový náskok si Duslo udržalo až do samotného konca prvého polčasu. Dve sekundy pred koncom Ščípová ďalekonosnou strelou zabezpečila vedenie 17:14. Michalovčankám výborne vyšiel vstup do druhého polčasu a už za deväť minút zmazali trojgólové manko. O vyrovnanie sa postarala Martina Popovcová (18:18). V 42.minúte dokonca Zemplínčanky po prvýkrát v zápase viedli po góle Wollingerovej (19:20). Duslo sa síce opäť dostalo do vedenia, no v útoku mu zjavne chýbala zranená Vargová. Aj preto v poslednej pätnásťminútovke Michalovčanky prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V 47.minúte sa o vyrovnanie postarala Wollingerová (21:21). Následne dostala Radovičová opäť Zemplínčanky do vedenia a hoci Pócsiková vyrovnala, zápas už držali v rukách hráčky lídra MOL ligy. Po góloch Kompaniecovej s Popovcovou prvýkrát viedli o viac ako gól. Keď v 56. minúte Kompaniecová dávala už na 22:25, bolo rozhodnuté. Náskok Zemplínčaniek narástol na štyri góly a hoci domáce v samom závere znížili, nič to nezmenilo na tom, že po výsledku 25:27 zaznamenali Michalovčanky trináste ligové víťazstvo v rade a dvadsiate celkovo.

HK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Iuventa Michalovce 25:27 (17:14)
Pok. hody: 1/1 – 3/3. Vylúčené: 2 – 6. Rozhodovali: Budzák a Záhradník. Divákov: 1200.
HK SLOVAN DUSLO: Fugaláková, Oláhová – Takáčová 2, Vargová 4, Konigová 3, Pócsiková 1, Ščípová 7, Pastoreková, Matušincová 1, Susiková 1, Bírová, Pálová 2, Holešová 1, Ratvajská 3.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 3/3, Pejovičová, Dorszová, Popovcová 8, Paľová 2, Bačenková 1, Habánková 2, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 2, Kowaliková 1, Kompaniecová 5, Klučková 2, Krivokapičová 1.

Peter Kostka (tréner MŠK Iuventa Michalovce): „Zúročili sme skúsenosti, ktoré sme získali posledné dva roky z takýchto ťažkých zápasov. Aj keď sme nehrali dobre, dokázali sme sa oprieť o skúsenosti. Ukázalo sa, že aj keď sa nedarí, dokážeme zvrátiť zápas v náš prospech. Chýbal nám pohyb bez lopty, hlavne v postupnom útoku. Navyše sa k tomu pridali nepremenené čisté gólové šance. Som ale strašne rád, že sme to zvládli a ukázali vnútornú silu nášho tímu.“