Winterthur s brazílskou reprezentantkou a posilou z nemeckej bundesligy

Kategórie

Svoj káder počas leta vystužuje aj náš súper v druhom kole EHF Európskeho pohára, švajčiarsky Winterthur Yellow. Vlani štvrtý tím najvyššej švajčiarskej súťaže obsadil post strednej spojky Brazílčankou Maria Paula Holtz Macedo a do tímu pribudla aj švajčiarska reprezentantka, ľavá kridelníčka Jennifer Murer, ktorá sa do svojej krajiny vracia po trojročnom účinkovaní v nemeckej bundeslige.

Dvadsaťšesťročná Jennifer Murer sa vracia do Winterthuru po šiestich rokoch. Po sezóne 2015/16 odišla k majstrovi LC Bruhl a od roku 2019 hrala v bundesligovom HSG Blomberg Lippe. V reprezentácii nateraz odohrala 31 duelov. O tri roky staršia Macedo prichádza zo srbského ZRK Vrbas. Pre najlepšiu hráčku Brazílie za rok 2021 to tak bude druhý angažmán v Európe. My dodajme, že naša vzájomná konfrontácia s Winterthurom je naplánovaná na október. Prvý duel vo Švajčiarsku by sa mal hrať predbežne v sobotu ôsmeho októbra, odveta u nás je naplánovaná na pätnásteho októbra.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa na víťaznej vlne aj po šlágri v Prahe

Michalovská Iuventa pokračuje vo víťaznom ťažení aj po prestávke zapríčinenej koronavírusom a reprezentačnej pauze. Zverenky trénera Jana Beňadika zvíťazili v nedeľňajšom súboji

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.