Z Chorvátska prichádza 21-ročná pivotka Lucija Humel

Kategórie

Čerstvý, už 14-násobný slovenský ženský hádzanársky majster Iuventa Michalovce bude mať od budúcej sezóny vo svojom kádri aj chorvátske zastúpenie. Z Osijeku prichádza 21-ročná pivotka Lucija Humel. Tím víťaza MOL ligy i Slovenského pohára, teda držiteľa tohtoročného triple, podpísal s mládežníckou reprezentantkou svojej krajiny dvojročnú zmluvu. Lucija Humel v kádri nahradí odchádzajúcu slovenskú reprezentantku Nikoletu Trúnkovú, ktorá má namierené do Maďarska. Klub opúšťa aj ďalšia pivotka Valéria Dulinová.

Lucija Humel je po mladej 20-ročnej Čiernohorke Anastasiji Krivokapič a skúsenej 36-ročnej Talianke rumunského pôvodu Cristine Gheorghe treťou avizovanou akvizíciou pred novou sezónou. Ide o odchovankyňu tímu ŽRK Osijek. Vo svojich 13-tich rokoch však z klubu odišla do maďarského Kozármisleny SE, kde pôsobila päť rokov. S tímom do 20 rokov tu v roku 2019 vyhrala 2. najvyššiu súťaž. Okrem pôsobenia v Maďarsku bola tiež súčasťou mládežníckych reprezentácií Chorvátska, s ktorým si v roku 2018 zahrala aj na majstrovstvách sveta do 18 rokov. V roku 2020 sa vrátila do Osijeku, kde pôsobila aj v ostatných dvoch sezónach. V tomto ročníku chorvátskej ligy má v 25 odohraných zápasoch na svojom konte 103 gólov. „Lucija je iný typ pivotky ako Anastasija Krivokapič, čo je pre náš tím dobré, keďže budeme mať dve odlišné varianty na tomto poste. Je to vzrastom nižšia hráčka, no veľmi dobrá v obrane a v útoku má veľmi vysokú efektivitu streľby,” povedal o novej hráčke prezident klubu Patrik Sabov.

Chorvátka v tíme Iuventy nahradí odchádzajúci Nikoletu Trúnkovú, ktorá v žlto-modrom drese pôsobila päť sezón. Slovenská reprezentantka, ktorá si koncom minulého roka zahrala v národnom drese aj na majstrovstvách sveta v Španielsku, odchádza do maďarskej ligy, kde bude pôsobiť v klube Kisvárda Master Good SE. „Nikoleta síce u nás mala ešte platnú zmluvu, ale prišla veľmi lákavá ponuka z Kisvárdy, ktorá bola zaujímavá pre obe strany. Preto sme sa rozhodli Nikoletu uvoľniť, aby tak mohla urobiť ďalší krok vo svojej hádzanárskej kariére,” vysvetlil Sabov.

Prezident klubu doplnil, že na odchode z klubu je tiež ďalšia pivotka, 19-ročná Valéria Dulinová. „Počítali sme s ňou do novej sezóny, aj do budúcna. Boli sme predbežne dohodnutí na predĺžení spolupráce. Bohužiaľ sa rozhodla inak, čo nás mrzí,” skonštatoval Sabov a na margo odchodu celkovo siedmych hráčok po sezóne, ktorú skončila Iuventa ziskom triple a oslavou už 14-tej majstrovskej trofeje v domácej súťaži dodal: „Hovorí sa, že z Iuventy sa ťažko odchádza, ale myslím si, že počet odchádzajúcich hráčok tomu nenapovedá. Klub si ale samozrejme chce chrániť svoje záujmy, teda že za hráčky, za ktoré je potrebné platiť sa musí zaplatiť, pretože aj náš klub platí za všetky prichádzajúce hráčky, keď je to potrebné.”

VIZITKA
Meno a priezvisko: Lucija Humel
Dátum narodenia: 2.8. 2000
Občianstvo: chorvátske
Výška: 167 cm
Váha: 65 kg
Predchádzajúce pôsobiská: ŽRK Osijek (Chor.), Kozármisleny SE (Maď.), mládežnícky výbery Chorvátska
Zmluva v Iuvente: dve sezóny

Viac na preskúmanie

Ženy

Šiestou posilou mladučká Bačenková

Našou šiestou posilou pre novú sezónu je slovenská mládežnícka reprezentantka Dorota Bačenková. Čochvíľa devätnásťročná spojka, alebo kridlo, k nám prichádza po

Reprezentácia

Slovenky proti Slovinsku s výhrou a prehrou

V Šali odohrali dvojzápas aj slovenské reprezentantky, ktoré privítali účastníka posledných majstrovstiev Európy Slovinsko. Slovenky s popredným európskym tímom najskôr

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.