Za historickým semifinále ráznou výhrou nad Olomoucom

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa na historický zápas, ktorý odohrajú v sobotu v poľskom Jaroslawe, naladili víťazne. V stredajšej dohrávke šestnásteho kola MOL ligy vyhrali nad DHK Zora Olomouc rázne 35:21. Môžu sa tak sústrediť na sobotu, kedy ich čaká odvetný štvrťfinálový duel EHF Európskeho pohára proti poľskému Jaroslawu. V prvom zápase doma vyhrali hladko 37:25 a sú tak blízko k tomu, aby po historickom štvrťfinále postúpili aj do historického semifinále a vyrovnali sa tak hádzanárkam Šale, či ŠKP Bratislava, ktoré boli v Európe takisto medzi štyrmi najlepšími.

Zverenky trénera Petra Kostku v stredu zvládli generálku na odvetný duel v Poľsku s poriadnou noblesou, keď Olomoucu oplatili jesennú prehru na jeho pôde. „Pre nás bolo kľúčové nastaviť sa na tento duel mentálne. Z každej strany počúvame, aký zápas nás čaká v sobotu a aký náskok máme. Ja som ale vedel, že nás čaká náročný duel. Olomouc má kvalitné družstvo, ktoré vie potrápiť súperov. Vedeli sme teda, že nás nič ľahké nečaká. Takisto sme chceli súperovi vrátiť porážku z jesene. Som rád, že sa nám to podarilo. Nakoniec to bol kľudnejší duel, ako som si myslel. Vyskytli sa aj pasáže, o ktorých si s hráčkami pohovoríme, no víťazstvo určite teší,“ uviedol po štvrtej tohtoročnej výhre v MOL lige tréner Michalovčaniek Peter Kostka.

Zemplínčanky sa už môžu sústrediť na odvetný duel v Poľsku, ktorý nakoniec neodohrajú o 17.00 hod., ako bolo avizované, ale už o dve hodiny skôr. Dvanásťgólový náskok by mal Michalovčankám stačiť, ale… „Náskok by stačiť mal, ale ja čakám úplne iný zápas, ako doma. Tu nám padlo do bránky prakticky všetko, čo sme vystrelili. Súper bude určite na domácej pôde na koni a bude sa nám to snažiť sťažiť. Jednoznačne potrebujeme prežiť úvod zápasu. Čím sa zápas bude blížiť ku koncu, tým bude súper nervóznejší,“ podotýka Peter Kostka, ktorý očakáva, že Jaroslaw niečo vymyslí. „Určite! Už u nás doma skúšali hru bez brankárky a to čakám, že budú robiť aj doma. Nie ale od začiatku. Na začiatku sa na nás budú určite snažiť vybehnúť, aby získali niekoľkogólový náskok. Ak im to nevyjde, určite sa pokúsia o hru bez brankárky sedem na šesť, čo im vychádzalo aj tu. My sa na to musíme dobre pripraviť,“ pokračuje Peter Kostka a na záver dodáva. „Musíme vstúpiť do zápasu koncentrovane a hlavne sa nezblázniť. Nemôžeme pozerať na to, že vedieme o dvanásť gólov a pozerať ako plynie čas dopredu. Musíme hrať svoju hru a nie na istotu. Naše domáce víťazstvo možno skresľuje. Rozdiel medzi tímami určite nie je dvanásť gólov a toho si je vedomý aj súper. Možno jemu spadne všetko teraz, my ale musíme hrať svoju hru, sústrediť sa na premieňanie šancí a dobre brániť, teda tak, ako tomu bolo u nás.“

Zdroj: Noviny Zemplína  

Viac na preskúmanie

Ženy

Slovo o finálovom súperovi

Naše ženské družstvo zabojuje od nedele už o svoj trinásty slovenský titul, ktorý by bol desiaty v rade. Súperom tentoraz nebude Šaľa,

MOL Liga

Dunajská Streda víťazom MOL ligy

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda využili hneď prvú možnosť rozhodnúť boj o celkové prvenstvo v 21. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.