Prvé prehry dorasteniek

Kategórie

Víťazná šnúra a šnúra bez prehry našich dorasteniek sa skončili. V ôsmom kole najvyššej súťaže totiž na pôde MHK Bytča prehrali tak mladšie, ako aj staršie dorastenky, ktoré utrpeli prvú stratu bodov v sezóne. Mladšie dorastenky prehrali s lídrom súťaže 30:35, staršie 27:28. Najbližšie budú v hre naše dorastenky nasledujúci víkend, kedy ich čakajú domáce zápasy so Šaľou. Termín duelov vám prinesieme v priebehu týždňa.

Mladšie dorastenky
MHK Bytča – MŠK Iuventa Michalovce 35:30 (21:12)
Pok. hody: 7/6 – 6/4. Vylúčené: 6 – 5, Michálková (Bytča) ČK za tri vylúčenia. Rozhodovali: Ondruš a Bohuniczký.
MHK: Huláková, Mravcová – Rosinová, Sekáčová, Gerová, Čižmárová, Valientová 2, Čachaňová, Michálková 1, Uríčková 7, Zatloukalová 4, Kubíčková, Augustínová, Klusová 1, Sekáčová 15/6, Žideková 5.
MŠK IUVENTA: Matisová, Dobiašová – Chrenková 7/1, Karpáčová 1, Nistorová 2, Andrejková 5, Morávková 2, N. Szatmáry, Petrašková 2, Pirčová, Maňková 1, Kučmášová, Šrámková, Ondrušová 4, Očenášová, Zoššáková 6/2.

Tréner Dárius Rusnák: “Nastúpili sme u lídra tabuľky, ktorý má v kádri tri majsterky Európy. Prvý polčas sme s ním držali krok do 20.minúty, potom nás ale zlomila oslabovka štyroch proti šiestim, v ktorej sme päťkrát inkasovali. Tam sa to zlomilo. Napriek tomu som na dievčatá hrdý, pretože v druhom polčase dokázali, že sú bojovníčky a bojovali o čo najlepší výsledok. Je z toho síce prvá prehra, z ktorej sa ale určite poučíme. Naším cieľom ostáva Final4.”

Staršie dorastenky
MHK Bytča – MŠK Iuventa Michalovce 28:27 (16:17)
Pok. hody: 3/2 – 4/2. Vylúčené: 3 – 2. Rozhodovali: Ondruš a Bohuniczký.
MHK: Marková 4/2, Čikotová 1, Čižmárová, Valientová 5, Gorogová 9, Uhríčková, Augustínová, Sekáčová 6, Kucharová, Trnková 2, P. Nagyová 1, T. Nagyová.
MŠK IUVENTA: Matisová, Lazorak – Krylová 5, Chrenková, Vysokajová, Valiska 6, Cuperová, Sopúchová, Szabová 6, Berešová 1, Čurmová, Geffertová 4/2, Sergijenko 3, Zoššáková, Sabovová 2.

Tréner Dušan Daniš: “V prvom rade, naša prehra bola zaslúžená. V tíme sa nenašla ani jedna hráčka, ktorá by ho výkonom pozdvihla. Jediná taká bola výborne chytajúca Matisová. Prehra ma mrzí o to viac, že sme boli posilnení aj o hráčky zo ženského tímu. Aj s nimi sme nedokázali u tohto súpera vyhrať, hoci sme mali. Ako som ale povedal, prehra bola zaslúžená, keďže sme hrali zle.”

 

 

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.