Tesná prehra Sloveniek s vicemajsterkami sveta

Hádzanárky Slovenska počas víkendu odohrali dvojzápas proti vicemajsterkám sveta Španielkam. V Torrevelangu, neďaleko Santanderu, v piatok prehrali 21:32 a v nedeľu tesne 22:24. Proti Španielkam si zahrali aj štyri hráčky Iuventy Michalovce. Pivotka Valéria Dulinová a Nikoleta Trúnková, spojka Vladimíra Bajčiová a krídlo Martina Popovcová.

Piatok:
Španielsko – Slovensko 32:21 (17:10)
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková – Trúnková 2, Dulinová, Pastorková, Patrnčiaková, Popovcová 3, Pócsíková 1, R. Bíziková 1, Bujnochová 2, S. Szarková 1, Barbora Lancz 6, Bajčiová, N. Némethová 5, M. Rajnohová.
pok. hody: 4/3 – 0, vylúčené: 3 – 3.

Hlas:
Pavol Streicher (tréner SR): „So Španielkami, ktoré nastúpili v najsilnejšek zostave, sme držali krok do 20. min, keď sme prehrávali 9:11. Dovtedy to bolo relatívne vyrovnané, ale pokazili sme záver I. polčasu. Nepremenili sme tri vyložené šance, nevyšli nám ani presilovky a súperky nám utiekli. V druhom dejstve sme mali zlý úvod, ale potom sme náš výkon stabilizovali. Dvadsať minút v ňom odohrali naše mladé hráčky – Popovcová, Némethová, Dulinová, Bajčiová či Lanczová, ktorá absolvovala dokonca celý duel. Predviedli veľa vydarených akcií a nazbierali cenné skúsenosti.“

Nedeľa:
Španielsko – Slovensko 24:22 (11:11)
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková – Trúnková, Dulinová 1, Pastorková, Patrnčiaková 1, Popovcová 4, Pócsíková 1, R. Bízik 4/2, Bujnochová 7, S. Szarková 2, Barbora Lancz 1, Bajčiová, N. Némethová 1, M. Rajnohová.
pok. hody: 2/2 – 2/2, vylúčené: 4 – 3.

Hlas:
Pavol Streicher (tréner SR): „Dnes to bolo z našej strany oveľa lepšie ako v piatok. V porovnaní s prvým zápasom, na ktorý sme nastúpili prakticky po vystúpení z lietadla, sme sa lepšie pohybovali i bránili. Predviedli sme kvalitnejší výkon. V I. polčase sme mali problémy s premieňaním šancí, zahodili sme päť protiútokov a súper do 25. min viedol o dva – tri góly. Tentoraz sme lepšie zvládli záver a pred prestávkou sme vyrovnali. V druhom dejstve sa obe družstvá striedali vo vedení. Ešte v 56. min bol stav vyrovnaný 21:21. Nanešťastie, v záverečnej fáze sme nenašli správne riešenia v útoku a nedokázali sme ubrániť vysokú pivotku súpera, ktorá nám tam dala dva góly. Takisto ako v piatok sme nemohli pre zdravotné problémy nasadiť do hry Moniku Rajnohovú (noha) a Kiku Pastorkovú (zlomený nos), ale inak si zahrali všetky hráčky.“

Ženy

Oklieštená Iuventa Žitný ostrov nedobyla

Keď vlani počas „októbrovej revolúcie“ nevyhrala Iuventa Michalovce v piatich dueloch v rade, najviac rezonovala prehra 24:26 na pôde nováčika súťaže DAC