Dvojciferné víťazstvo starších dorasteniek v Dunajskej Strede

Naše staršie dorastenky si v piatom kole nadstavbovej časti o 1. až 6. miesto najvyššej súťaže upevnili prvé miesto v tabuľke. Na pôde Dunajskej Stredy vyhrali hladko 33:22. Menej sa už darilo mladším dorastenkám, ktoré na Žitnom ostrove prehrali 26:29, hoci v priebehu zápasu viedli aj o štyri góly.

Mladšie dorastenky
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 29:26 (14:18)
Pok. hody: 12/10 – 8/5. Vylúčené: 6:4, ČK: A. Kamberovič (Michalovce, priama červená karta). Rozhodovali: Veselka a Papaj. Divákov: 50.
HC DAC: E. Tóth – Gogolová 9/8, Csánóová, Molnárová 5, Komlós 5/3, Kiss 2, Edmárová, Gányi 2, Papik 1, Fuzik, Somogyi 4, Bartálos, Cseh 1.
MŠK IUVENTA: Lazorak – Osipčáková, J. Kamberovič 6/1, Mirmanová 1, Cuperová 2, Sopúchová 5, Čurmová, Padová, Sinaiová 2, Babinčáková, Šimková 5/4, D. Holejová 1, Hotovčinová 2, A. Kamberovič 2.

Tréner Miroslav Tóth: Do 45. minúty sme hrali skvelý zápas. Darilo sa nám tak v útoku, ako aj obrane. Posledných pätnásť minpt sme ale nezvládli. Stalo sa tak kvôli nepremeneným šanciam a hlavne chybám v brane. Tým sme dovolili súperkám, aby otočili zápas. Vyzeralo to tak, ako by sme si prestali veriť, že môžeme vyhrať. Je to škoda. Dúfan že v ďalších zápasov nadviažeme na prvých 45.minút a pridáme aj lepší záver zápasu.

Staršie dorastenky
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 22:33 (12:16)
Pok. hody: 5/4 – 2/2. Vylúčené: 2 – 6. Rozhodovali: Veselka a Papaj. Divákov: 50.
HC DAC: Csánóová, Molnárová – Veszprémiová 2, Csernyanszky 2, Ravasz, Sidó 5, Beke 6/4, Bakos, Szalaiová, Szalayová 2, Manczalová 1, Edmárová 1, Komlós 1, Staršichová 2.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková – Sabovová 6, Lukáčová 1, Krylová 1, Hlivová 4, L. Čižmariková 5/2, Geffertová 4, V. Čižmariková 2, Krasnianská 8, Paľová 1, Szatmáry 1.

Tréner Dušan Daniš: “Dievčatá podali takticky výborný výkon. Od začiatku nebolo pochýb o našom víťazstve.”

Dorastenky

Dorastenky cez víkend v Žiline

Naše dorastenecké tímy začnú cez nasledujúci poslednú tretinu zápasov nadstavbovej časti. V jedenástom kole skupiny o 1. až 6. miesto sa predstavia