Majsterky sveta sa zachránili na poslednú chvíľu

Majstrovstvá Európy v hádzanej žien v Dánsku budú pokračovať aj s úradujúcimi majsterkami sveta. Holandské reprezentantky mali pred záverečným kolom bojov v základnej fáze nôž na krku. Ani v utorok to s nimi v Koldingu nevyzeralo ružovo, v priebehu I. polčasu duelu s Maďarkami prehrávali štvorgólovým rozdielom, ale v druhom polčase predsa len otočili vývoj a víťazstvom 28:24 si zaistili na poslednú chvíľu postup z C-skupiny. Jej víťazom sa stalo prekvapujúco Chorvátsko, ktoré vyhralo aj do tretice – tentoraz nad Srbskom tesne 25:24. Pre zdolaný tím sa ME 2020 skončili.
Aj v druhom balkánskom derby sa zrodilo tesné jednogólové víťazstvo, ktoré si na konto pripísala Čierna Hora proti Slovinsku (26:25). Vďaka nemu postúpila do hlavnej fázy turnaja z 3. priečky v A-skupine. Stopercentnú bilanciu si v Herningu udržali Francúzky. Obhajkyne európskeho titulu vyhrali v zápase o prvú priečku v základnej skupine nad domácimi Dánkami 23:20.

Výsledky utorkových duelov záverečného 3. kola základnej fázy ME žien 2020 a konečné tabuľky A a C-skupiny:

4. Srbsko 3 1 0 2 79:88 2

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Jozo Cabraja / kolektiff (women2020.ehf-euro.com)

Ženy

Presvedčivé víťazstvo nad Plzňou

Hádzanárky  MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase ôsmeho kola MOL ligy nad DHC Plzeň presvedčivo 41:19 a nielenže natiahli svoju