Nadviazať na výkon z Plzne a doniesť domov víťazstvo

Kategórie

Druhý zápas v priebehu piatich dní odohrá naše ženské družstvo vo štvrtok. Od 17.30 hod. sa dievčatá predstavia na pôde ďalšieho českého tímu HK Hodonín, ktorému v MOL lige patrí s nula bodmi posledné dvanáste miesto. Dovezú si po Plzni dva body aj od Moravy?

Zverenky trénera Jana Beňadika vstúpili do jarnej časti nadnárodnej súťaže v nedeľu v Plzni, kde vyhrali presvedčivo 36:19. „Všetky sme rady, že sme si konečne zahrali,“ rozhovorila sa ľavá kridelníčka Martina Popovcová, ktorá v prvom polčase siedmimi presnými zásahmi položila základy presvedčivého víťazstva. „Ligový zápas sme nehrali skoro dva mesiace, čo je strašne veľa. Aj preto som bola ja osobne v očakávaní, ako to zvládneme. Veľmi dobre nám vyšiel vstup do zápasu. Od toho sme sa odrazili a kontrolovali priebeh hry prakticky celý duel,“ pokračuje Martina Popovcová.

Michalovčanky aj po tomto víťazstve ostali v tabuľke na štvrtom mieste. Akruálne majú na svojom konte štrnásť bodov, o desať menej ako prvý Most. Ten však odohral o štyri zápasy viac. „Liga je poriadne rozháraná. Raz sa hrá, raz nie. Osobne sme všetky rady, že pokračujeme a môžeme hrať. Vzhľadom na to, že niekto má na svojom konte jedenásť, či dvanásť zápasov a niekto iba osem, nedá sa z tabuľky vychádzať. Je skresľujúca. Aj preto sa musíme sústrediť len na svoj výkon a nepozerať na nikoho iného,“ zdôrazňuje „Popi“ a k štvrtkovému zápasu s dosiaľ bezbodovým Hodonínom dodáva. „Čaká nás taký zápas, aký si urobíme samé. V Plzni nám vyšiel začiatok a od toho sa všetko odvíjala. Teraz nemôžeme pozerať na to, že Hodonín ešte nebodoval. Musíme pozerať na seba a na svoj výkon, aby bol každý spokojný. V tom prípade budeme určite úspešne a domov dovezieme dva body.“

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.