Naše bývalé v zahraničí. Mária Holešová končí v Mosonmagyaróvári KC

Kategórie

Slovenská légia v maďarskom prvoligovom klube Motherson Mosonmagyaróvári KC bude od nadchádzajúcej sezóny minulosťou. Tri zo štyroch slovenských reprezentantiek v kádri hádzanárok Mosonmagyaróváru budú pokračovať v kariére už inde. Kanonierka Simona Szarková ohlásila pred nejakým časom prestup do konkurenčného Siófok KC. Dresy zmenia aj krídelníčka Mária Holešová, ktorá v ostatnom čase už nedostávala ani symbolickú príležitosť v zápasoch, a tiež spojka Anette Emma Hudák.

Rozhodne iné predstavy o svojom účinkovaní v družstve z najvyššej maďarskej súťaže mala Mária Holešová, ktorá sa v Mosonmagyaróvári dostala do nezávideniahodnej situácie. Navyše, ju to stálo v ostatnom čase aj miesto v národnom tíme SR. „Pôsobenie v Mosonmagyaróvári som si predstavovala úplne inak, keďže som v roku 2019 prišla s veľkými plánmi z tímu chorvátskeho majstra Podravka Koprivnica, kde som hrala aj Ligu majstrov. Možno som mala smolu, že som prišla zranená a zároveň skutočnosť, že nerozumiem po maďarsky, určite ovplyvnila moju situáciu. Chápem, že ani pre klub to v tejto dobe poznačenej pandémiou nie je ľahké, čo mi tiež sťažilo pozíciu. Stále si však myslím, že niektoré rozhodnutia v súvislosti so mnou boli protichodné a nerozumiem, prečo ma neuvoľnili vlani v januári, keď na to bola príležitosť. Je mi veľmi ľúto, že som nemohla a nemôžem v Mosonmagyaróvári ukázať, že som dobrá hádzanárka. Som smutná, že keď sa teraz darí tímu, nemôžem pomôcť na palubovke a tešiť sa so spoluhráčkami z úspechov. S prácou som nikdy nemala problém, pretože rada trénujem. Aj teraz robím maximum v tejto situácii, na tréningoch idem naplno. Najväčším pozitívom pre mňa bolo, že som spoznala úžasných fanúšikov MKC, ktorým v týchto ťažkých časoch želám len to najlepšie. Pokiaľ ide o moju budúcnosť, ešte o nej s určitosťou nemôžem povedať, pretože môj manažér rokuje s niekoľkými klubmi, ale po doterajších skúsenostiach si chcem veľmi dobre premyslieť, kde budem pokračovať vo svojej kariére,“ vyjadrila sa na klubovej stránke Mária Holešová, najlepšia hádzanárka SR za rok 2018. Medzi odchádzajúcimi je aj bratislavská rodáčka Anette Emma Hudák, s ktorou sa vedeniu napriek sérii rokovaní nepodarilo dohodnúť na pokračovaní spolupráce. Predstavy oboch strán sa nepriblížili k zhode v základnej odbornej otázke. Informoval klub na svojej webstránke. Pre úplnosť dodáme, že štvrtou zo Sloveniek v Mosonmagyaróvári je ľavoruká spojka Barbora Lancz.

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Aktuality

Predaj permanentiek na sezónu

Od dnešného dňa si môžete zakúpiť permanentku na novú sezónu. Zakúpiť si ju môžete online prostredníctvom https://vipka.app/podujatia. Permanentka platí na

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.