Rubrika Dušana Daniša: „Týždeň v MOL lige”

Kategórie

Ako sme vás informovali v utorok, chceme túto stránku zdokonaľovať. Tento týždeň štartujeme dve nové rubriky. V utorok sme vám predstavili rubriku „Naši bývalí v zahraničí“, teraz vám predstavíme druhú novú rubriku. Bude to rubrika nášho šéftrénera mládeže Dušana Daniša.

Ostrieľaný kormidelník si posvieti na zápasy MOL ligy a prinesie aj dôležité informácie k duelom, ktoré sa odohrajú v najbližších dňoch. Svojim pohľadom a skúsenosťami vám určite priblíži nadnárodnú súťaž, ktorá sa hrá od roku 2003, ešte viac a prinesie aj svoje poznatky, či informácie spod pokrievky. Tak teda, ako videl týždeň v MOL lige Dušan Daniš?

V prvom rade sme sa ho opýtali na zápas MŠK Iuventa, ktorý zdolal na domácej pôde Písek hladko 35:22. Týmto víťazstvom sa dostali zverenky trénera Beňadika späť na druhé miesto v tabuľke. „Bol to zápas, v ktorom bol dopredu známy favorit. Mňa trošku zarazili, že dievčatá v prvom polčase nedokázali od súpera odskočiť. Zbytočne mu dávali šancu, aby sa v zápase uchytil. Druhý polčas ukázal jasnú prevahu Michaloviec. Takýto luxus sa nám ale môže v ďalších stretnutiach vypomstiť,“ poznamenal mentor našej rubriky Dušan Daniš.

Okrem Michalovčaniek bodovali aj ostatné slovenské tímy. Šaľa zvíťazila v Zlíne 28:24, Dunajská Streda zdolala Hodonín 29:25 a Prešov remizoval s Plzňou 24:24. Ako videl Daniš tieto zápasy? „Šaľa potvrdila zlepšenú formu, keď vyhrala na ihrisku nebezpečného Zlína. Ten v úvode rýchlo viedlo 7:2. Šalianky to skúšali vysunutou obranou 1-2-3. Potom to ale zatiahli, čo malo efekt na konečný výsledok. Mladé spojky Zlína sa nevedeli presadiť a Duslo otočilo výsledok vo svoj prospech. Dunajská Streda v priebehu zápasu viedla aj o desať gólov, v závere došlo k prestriedaniu a zníženiu skóre. Čo sa týka Prešova, myslím si, že na začiatku zápasu udávala tón Plzeň. Videl som množstvo technických chýb. Prešovu dobre zachytala brankárka a strelecky ich ťahala Vagaská. Vzhľadom na priebeh zápasu bola remíza podľa mňa spravodlivá.“

Posledný zápas víkendu sa odohral v Ostrave, kde DHC Sokol privítal pražskú Slaviu. Tá v priebehu duelu neviedla prakticky ani raz a Poruba nakoniec duel doviedla do víťazného konca, keď vyhrala 32:31. „Poruba podala koncentrovaný výkon. Ten tentoraz stačil na Slaviu, ktorá v zápase ani raz neviedla. Jeden z rozhodujúcich faktorov bol výkon brankárky Mučkovej a zaujal ma aj výkon Mýlkovej na strednej spojke.“   

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.