Staršie dorastenky porazili Šaľu, mladšie s tesnou prehrou

Našim dorasteneckým tímom sa vo víkendovom treťom kole najvyšších súťaží darilo striedavo. Staršie dorastenky zdolali HK Slovan Duslo Šaľa hlavne po výbornom druhom polčase 35:29. Zaskvela sa hlavne pätnásťgólová Jana Borysevyčová. Menej sa už darilo mladším dorkám, ktoré Šali podľahli tesne 25:28.

Staršie dorastenky

V prvej polovici prvého dejstva muselo naše družstvo takmer celý čas doťahovať náskok svojich súperok. Prvýkrát sa dostali do vedenia po štvorgólovej šnúre v sedemnástej minúte (14:12) a tesný náskok si zverenky trénera Milana Adiho ustrážili až do konca prvého polčasu. V tom druhom už naplno ovládli priebeh na palubovke. Strelecky sa darilo hlavne pätnásťgólovej Borysevyčovej, v druhom polčase sa pridali aj Kohučová s Dvorščákovou. Zo Šale sa zaskveli sedemgólová Pálová a takisto aj s rovnakým počtom gólom Radka Šalatová, dcéra našej bývalej hráčky. Naše staršie dorky nakoniec zvíťazili 35:29 a zaznamenali tak druhé víťazstvo v rade. „Som spokojný! Po minulom týždni, kedy sme nehrali, sme sa ťažšie dostávali do tempa. Aj preto sme v prvom polčase museli doťahovať náskok súperiek. V druhom sme sa ale zlepšili hlavne v obrannej činnosti a takisto aj v útoku, kde sme mali v prvom dejstve problémy. Dosiahli sme dôležité víťazstvo, no sme len na začiatku cesty,“ poznamenal na margo výhry tréner Milan Adi.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 35:29 (18:17)
Pok. hody: 4/4 – 2/1. Vylúčené: 1 – 2.
MŠK IUVENTA: Hámorská, Tovarňáková, Jakubíková – Hlivová, Tokárová, Dmytrenková 1, Kobová, Kohučová 4, L. Čižmariková 1, Gajdošová, Borysevyčová 15/4, Dvorščáková 6, Polievková 4, Romančáková, Dulinová 4.
HK SLOVAN DUSLO: Kormúthová, Vnuková – Rendvanská 1, Puskailerová, Špavorová 1, Póšová, Bírová 2, Ševčíková 2, Kormanová 1, Kusyová 2, Darászová 5, Miťková 1, Pálová 7, Šalatová 7.

Mladšie dorastenky

Aj duel mladších dorasteniek priniesol zaujímavý zápas, no so šťastnejším koncom pre hosťujúci tím. Lepšie začali naše dievčatá, ktoré prakticky celý prvý polčas boli vo vedení. Vyhrávali 5:3, 7:4, aj 9:7, hostkám ale vyšiel záver prvého polčasu, v ktorom strhli vedenie na svoju stranu. To bolo dôležitým faktorom v druhom dejstve. Na jeho začiatku síce Barbora Sabovová vyrovnala a po góle Valiskovej sme vyhrávali v 39. minúte 15:14, bolo to ale poslednýkrát, čo sme v dueli viedli. Duslo totiž reagovalo šesťgólovou šnúrou, ktorá definitívne zlomila zápas na jeho stranu. Našim dievčatám sa síce viackrát podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, na viac sa už ale nezmohli a zápas prehrali 25:28. Nepomohlo ani osem gólov Viktórie Rohaľovej a sedem presných zásahov Barbory Sabovovej.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 25:28 (11:12)
Pok. hody: 6/3 – 9/4. Vylúčené: 7 – 4.
MŠK IUVENTA: Dermeková, Kubičinová, Cabanová – Hotovčinová, Paľová 1, J. Kamberovičová, Berešová, Sabovová 7/2, Valisková 4, Šimková 1, Kováčová 1, Stanková, A. Kmaberovičová 1, V. Čižmariková 1, Rohaľová 8/1.
HK SLOVAN DUSLO: Brzová – Rendvanská 7/1, Rusňáková, Kormúthová 6/2, Póšová 5, Gyárfasová 1, Šalatová 4/1, Melišová, Brezánska 1, Braunová 2, H. Gubová, P. Gubová, Lukačinová, Horváthová, Letková 1, Dostaničová 1.