Vysoké víťazstvo v Zlíne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase piateho kola MOL ligy na palubovke Handball PSG Zlín 41:20, keď po polčase vyhrávali 21:8. Teraz prichádza reprezentačná prestávka, po nej privítame trinásteho októbra o 17.30 hod. Slaviu Praha.

Michalovčanky mali výborný vstup do zápasu, keď v štvrtej minúte viedli po góle Radovičovej 4:0. Po jej ďalšom góle vyhrávali v deviatej minúte 8:1. V polovici prvého polčasu po góle Štefanikovej už bol rozdiel v skóre desaťgólový (13:3). Michalovčanky aj naďalej zvyšovali svoje vedenie a do polčasu vyhrávali 21:8.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej diktovali jej priebeh a zvyšovali svoje vedenie a to aj napriek tomu, že tréner Jan Beňadik poslal postupne na ihrisko každú jednu hráčku. Po góle Aleny Dvorščákovej bolo v 38. minúte 25:10, po presnej strele Martiny Popovcovej päť minút pred koncom bol rozdiel už dvadsaťgólový (18:38). Iuventa nakoniec zvíťazila 41:20 a natiahla svoju víťaznú šnúru na päť zápasov.

Handball PSG Zlín – MŠK Iuventa Michalovce 20:41 (8:21)
Pok. hody: 2/2 – 4/3. Vylúčené: 3:4. Rozhodovali: Hanák a Pavlíček.
HANDBALL PSG: Blažková, Jechová 1, Stojarová – Herbočková 1, Daňková 2, Dufková 3, Štipčáková 1, M. Sekulová 1, Klinkovská, Ševčíková 1, L. Sekulová 2, Polomíková, Holíncová 2, Protivánková 2, Hvozdenská 4/2.
MŠK IUVENTA: Mendes de Almeida, Bobal-Jablonská – Dvorščáková 2, Štefaníková 4, Popovcová 6, Trifunovičová 2, Trúnková 6, Dulinová 3, Holejová 5/2, Wollingerová 3, Bajčiová 2/1, Radovićová 3, Aspridu 5, Borysevyčová.