V sobotu do Zlína s dvojbodovým cieľom

Kategórie

Zápasmi piateho kola bude cez víkend pokračovať spoločná slovensko-česká MOL liga hádzanárok. V hre budú aj hráčky nášho MŠK Iuventa Michalovce, ktoré sa predstavia na pôde Zlína.

Michalovčankám sa doteraz darí. V prvých štyroch zápasoch nezakopli ani raz. Zdolali aj ostatného víťaza ligy DHK Baník Most a to dokonca na jeho pôde, a takisto si poradili aj s ďalším finalistom DAC Dunajská Streda, ktorý pokorili na domácej pôde víťazstvom o štrnásť gólov (31:17). „Ako som sa už vyjadril, nejaké hodnotenie môžeme spraviť po reprezentačnej pauze. Do nej nás čaká ešte jeden zápas, ktorý odohráme v sobotu v Zlíne. V tomto smere nás čaká dôležitý zápas, pretože potrebujeme potvrdiť výsledky z predošlých zápasov,“ rozhovoril sa tréner MŠK Iuventa a zároveň aj športový riaditeľ klubu Jan Beňadik. „Pre nás je dôležité, aby sme sa pozerali iba na seba, svoje úlohy a ciele. Samozrejme, teší nás, že sme doteraz všetky zápasy, aj keď sme mali ťažké vyžrebovanie, zvládli. Teraz to ale musíme potvrdiť v sobotu v Zlíne,“ pokračuje Beňadik.

Ten sa bude musieť v sobotu zaobísť bez zranenej krajnej spojky Marianny Rebičovej. Aj napriek tomu pôjdu Michalovčanky na pôdu tímu, ktorý doteraz v štyroch zápasoch uspel len raz, s víťaznými ambíciami. „Chceme odtiaľ dva body. Čo sa týka Zlína, je to družstvo, kde sa časté zmeny nedejú. Gro jeho kádra tvoria prevažne mladé hráčky s ambíciou presadiť sa v MOL lige. Zlín je tým známy, že si svoje hráčky vychováva. Už v mladom veku ich zapája do ženského družstva. Síce tam prišiel nový tréner, káder ale ostal pokope. Vieme, že Zlín svoju kvalitu má, my tam však ideme s jasným cieľom, vrátiť sa s dvoma bodmi,“ dodáva na záver Beňadik.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Podmienky vstupu na zápasy sa nemenia

Nedeľňajším zápasom s Prešovom (začiatok o 17.30 hod.) odštartujeme našu púť za trinástym slovenským titulom. Chceli by sme povedať, že ju odštartujeme

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.