Reprezentácia bez Rebičovej, Streicher donominoval Dulinovú

Kategórie

S blížiacim sa nedeľňajším zrazom slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien pribúdajú zmeny v kádri trénera Pavla Streichera, ktorý na úvodné zápasy II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore nebude mať k dispozícii ani Mariannu Rebičovú. Dvadsaťosemročná ľavá spojka MŠK Iuventa Michalovce totiž nie je zdravotne fit. Kormidelník SR namiesto Rebičovej donominoval spomedzi náhradníčok jej klubovú spoluhráčku – pivotku Valériu Dulinovú. Iuventa má tak v nominácii naďalej šesťčlenné zastúpenie, keď na zraze nebude chýbať ďalšia pivotka Nikoleta Trúnková, krídla Bibiana Štefaniková s Martinou Popovcovou, ako aj spojky Vladimíra Bajčiová a Adriana Holejová.

Slovenky čakajú na budúci týždeň prvé dve stretnutia v 5. kvalifikačnej skupine proti Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 17.30 h). Už predtým vypadla z nominácie pivotka HC DAC Dunajská Streda Kristína Pastorková, navyše mimo hry je aj zranená trojica jej spoluhráčok – Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová a Natália Némethová. Zraz slovenských hádzanárok je v nedeľu 3. októbra popoludní v bratislavskom Premium Business Hotel. Do Španielska odcestujú v utorok 5. 10.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

 

Viac na preskúmanie

Ženy

Prvé víťazstvo obhajcu prvenstva

Až do tretieho kola museli čakať hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce na prvé tohtosezónne body. Po dvoch prehrách na úvod MOL

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.