Reprezentácia bez Rebičovej, Streicher donominoval Dulinovú

Kategórie

S blížiacim sa nedeľňajším zrazom slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien pribúdajú zmeny v kádri trénera Pavla Streichera, ktorý na úvodné zápasy II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2022 v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore nebude mať k dispozícii ani Mariannu Rebičovú. Dvadsaťosemročná ľavá spojka MŠK Iuventa Michalovce totiž nie je zdravotne fit. Kormidelník SR namiesto Rebičovej donominoval spomedzi náhradníčok jej klubovú spoluhráčku – pivotku Valériu Dulinovú. Iuventa má tak v nominácii naďalej šesťčlenné zastúpenie, keď na zraze nebude chýbať ďalšia pivotka Nikoleta Trúnková, krídla Bibiana Štefaniková s Martinou Popovcovou, ako aj spojky Vladimíra Bajčiová a Adriana Holejová.

Slovenky čakajú na budúci týždeň prvé dve stretnutia v 5. kvalifikačnej skupine proti Španielsku (Antequera, 6. 10. o 20.45 h) a doma proti Maďarsku (Topoľčany, 10. 10. o 17.30 h). Už predtým vypadla z nominácie pivotka HC DAC Dunajská Streda Kristína Pastorková, navyše mimo hry je aj zranená trojica jej spoluhráčok – Viktória Oguntoyová, Erika Rajnohová a Natália Némethová. Zraz slovenských hádzanárok je v nedeľu 3. októbra popoludní v bratislavskom Premium Business Hotel. Do Španielska odcestujú v utorok 5. 10.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2022 (6. 10. proti Španielsku a 10. 10. proti Maďarsku):
brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicja (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.)
pivotka: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Anette Emma Hudáková (Alba Fehérvár KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

 

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa s dvoma posilami

Po dvoch odchodoch, keď káder michalovskej Iuventy tento týždeň opustili chorvátska pivotka Lucija Humel a talianska spojka Cristina Gheorghe, má

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.