Desaťgólové víťazstvo nad Zlínom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa vrátili na víťaznú vlnu, keď v zápase osemnásteho kola MOL ligy zdolali na vlastnej pôde Handball PSG Zlín hladko o desať gólov 39:29. Gólovo vynikla osemgólová Ivana Godečová, sedem presných zásahov pridala Dana Abildová. Na naše dievčatá čaká budúci týždeň dvojzápas za riekou Morava. Najskôr v stredu v Prahe duel devätnásteho kola proti Slavii Praha, o deň neskôr predohrávaný zápas 21. kola v Plzni.

Pred začiatkom zápasu si hráčky spolu s trénermi a divákmi uctili minútou tichou bývalého funkcionára Iuventy Tibora Šimoniča, ktorý zomrel ešte v prvom mesiaci roka 2022. Michalovčanky nezačali svoj prvý domáci zápas v tomto roku ideálne a po dvoch minútach prehrávali 0:2. Keď sa v piatej minúte presadila Lenka Sekulová bolo 1:4. Následne síce Abildová dvoma gólmi v rade znížila, po ďalšom presnom zásahu Zlína, ktorý zaznamenala Monika Kříčková si lavička domáceho tímu brala oddychový čas. Michalovčanky naň reagovali troma gólmi v rade a po presnej strele Trúnkovej sa v trinástej 13. minúte prvýkrát ujali vedenia (7:6). Od tohto momentu už vedenie z rúk nepustili. V 21. minúte bolo iba 12:10, polčas ale vyhrali Zemplínčanky 18:12 a definitívne tak zlomili súperov odpor už v jeho závere.

V druhom dejstve sa už hralo podľa nôt michalovskej Iuventy, ktorá si udržiavala viacgólový náskok. V 36. minúte po presnej strele Klučkovej viedli prvýkrát o desať gólov (25:15). Zlínu sa síce v 43. minúte podarilo znížiť na 20:26, na väčší odpor sa ale nezmohol. Zemplínčanky totiž zapli na vyššie obrátky a o desať minút neskôr opäť viedli o desať gólov (34:24) a na tejto vlne už aj zakončili duel.

MŠK Iuventa Michalovce – Handball PSG Zlín 39:29 (18:12)
Pok. hody: 3/3 – 4/3. Vylúčené: 5 – 0. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 310.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Mendesová, Jakubíková – Štefaníková 2, Rebičová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 4, Kohučová, A. Holejová 3/1, Bajčiová 4/1, Radovičová 2, Godečová 8, Klučková 2, Abildová 7, Borysevzčová 1.
HANDBALL PSG: Jechová – Daňková 8/2, Štipčáková, Sekulová 5, Ševčíková 2, Kolářová 4/1, Rafajová, L. Sekulová 1, Polomíková 3, Sedláčková 1, Kříčková 5, Holincová.

MOL Liga

Šestnáste kolo rozdelené na osem dní

Najbližšie šestnáste kolo nadnárodnej MOL ligy je rozdelená až do ôsmich dní. Už túto stredu sa odohrá predohrávke, v ktorej Baník

Žiačky

Tri víťazstvá mladších žiačok

Cez víkend odohrali majstrovské zápasy aj naše žiacke tímy. Darilo sa im striedavo. Staršie žiačky A prehrali v Prešove s