Iuventa späť na víťaznú vlnu

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa po prvej prehre v sezóne oklepali a cez víkend sa znova vrátili na víťaznú vlnu. Pomohlo im k tomu síce trošku utrápené, no aj napriek tomu desaťgólové víťazstvo 39:29 nad Zlínom.

Michalovčanky držali vo svojom prvom domácom zápase v roku 2022 až na nevydarený úvod opraty zápasu vo svojich rukách. Na začiatku druhého dejstva sa dostali do desaťgólového vedenia a to si udržali až do konca. „Na úvod treba povedať, že sme si tak trochu splnili povinnosť,“ rozhovoril sa michalovský lodivod Jan Beňadik. „Získali sme dva povinné body, ktoré sa od nás čakali. Až na úvod sme mali duel pod kontrolou. Čo sa týka kvality zápasu, najvyššia asi nebola. Naším cieľom nebolo len víťazstvo. Chceli sme do zápasu zapojiť aj naše mladé dievčatá, dorastenky, ktoré na jeseň odohrali iba päť zápasov. Potrebujeme, aby boli vyťažené viac,“ pokračuje Beňadik, ktorý okrem trénerského postu zastáva aj funkciu športového riaditeľa klubu.

V zápase proti Zlínu zabrala tradičná strelkyňa, osemgólová Ivana Godečová a takisto aj sedemgólová Dana Abildová. Stredná spojka z Kazachstanu, ktorá do Michaloviec prišla pred štartom jarnej časti sa tak pomaly v tíme udomácňuje. „Je vidno, že sa dostáva do tempa. Aj v zápase v Dunajskej Strede ukázala, že má kvalitu. Nie je to taký typický strelec, no dokáže dávať góly. Ide o hráčku, ktorá nerobí často chyby a také v tomto čase potrebujeme,“ povedal Beňadik na margo svojej najnovšej posily v kádri. Michalovčanky sa tak vrátili na víťaznú vlnu. O ďalšie dve víťazstvá zabojujú v stredu a vo štvrtok za riekou Morava, kde ich čakajú súboje v Prahe proti Slavii a v Plzni. „Pôjde o klasický dvojzápas, v ktorom potrebujeme hráčky rovnomerne vyťažiť. Tentoraz nebudeme mať k dispozícii dorastenky, ktoré v nedeľu čaká dvojzápas v Partizánskom a Šali, takže im chceme dať cez týždeň voľno. Pôjdeme tam s osvedčenou zostavou a všetci veríme, že sa späť vrátime so štyrmi bodmi,“ dodal Jan Beňadik.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Ženy

Finále Slovenského pohára v Topoľčanoch

Vynovená hala v Topoľčanoch bude v krátkom čase dejiskom ďalšieho významného hádzanárskeho podujatia. Po ženskej a mužskej reprezentácii Slovenska, ktoré

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.