Do Písku po siedme víťazstvo a cenné dva body

Kategórie

Po povinnostiach v pohárovej Európe nasledujúci víkend naše ženské družstvo opäť čakajú boje na ligovej scéne. Tentoraz „žlto-modré“ pocestujú až na sever Čiech, kde ich čaká konfrontácia s aktuálne piatym tímom tabuľky TJ Sokol Písek.

Michalovčanky odštartovali sezónu na jednotku. Nielenže si minulý víkend s prehľadom vybojovali postup do tretieho kola Európskeho pohára, ale v lige uspeli vo všetkých šiestich doterajších zápasoch a sú tak na čele tabuľky. „Spokojní určite sme. Naše výsledky sa odrážajú aj od letnej prípravy, ktorú sme absolvovali. Mali sme veľa medzinárodných duelov, ktoré priniesli svoje ovocie. Je to podľa mňa kľúčový faktor toho, ako sa nám úvod do súťaže vydaril,“ rozhovoril sa asistent trénera MŠK Iuventa Boris Aspridis.

Čerešničkou na torte v podobne dobrého štartu do sezóny bol minulý víkend a perfektne zvládnutý dvojzápas druhého kola Európskeho pohára s bosnianskym RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo. Vicemajstra z Bosny a Hercegoviny Iuventa vyprášila 39:17 a 38:15, a hladko tak postúpila do tretieho kola Európskeho pohára. „Ja osobne som čakal asi väčší odpor od súpera. Všetci vieme, že na Balkáne sa hrá dobrá hádzaná. Osobne som čakal od súpera organizovanejšiu hru. Organizované to z ich strane nebolo a zápasy teda skončili tak, ako skončili,“ zdôrazňuje Aspridis, ktorý by v treťom kole Európskeho pohára rád za súperom cestoval, no nie príliš ďaleko. „Určite by som rád išiel niekde na západ, no nie až príliš ďaleko. Ja by som sa v tomto kole rád vyhol súperom z Islandu, či Faerských ostrovov. Rád by som sa možno pozrel niekde do Holandska, alebo na miesta, kde by sme cestovali autobusom, nie lietadlom.“

Ešte pred súbojmi tretieho kola Európskeho pohára čaká na Michalovčanky náročný záver jesennej časti MOL ligy. Už túto sobotu od 15.00 hod. absolvujú duel na pôde nevyspytateľného Sokola Písek. „Ide o tím, ktorý je pokope už dlhšie. Teraz to v lete vhodne doplnili, takže sú ešte silnejší. Ich káder je skúsený. Ľahký zápas nás teda rozhodne nečaká. Tam sa hrá každému ťažko. Musíme k tomu pristúpiť rozhodne zodpovedne a podať dobrý výkon, tak, aby sme si domov odniesli dva cenné body,“ dodáva na záver Boris Aspridis.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Sedemgólová výhra nad Olomoucom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zdolali v zápase šiesteho kola MOL liga na svojej palubovke DHK Zora Olomouc 33:26 a dosiahli tak piate

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.