Štrnásťgólové víťazstvo na pôde nebezpečného Sokola Písek

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili aj vo svojom siedmom ligovom zápase v rade, keď v stretnutí siedmeho kola MOL ligy vyhrali na ihrisku nebezpečného TJ Sokol Písek hladko o štrnásť gólov 36:22. Najlepšou strelkyňou tímu bola sedemgólová Nikoleta Trúnková, šesť gólov zaknihovala Vladimíra Bajčiová. Zverenky trénera Jana Beňadika, ktoré sú naďalej na prvom mieste v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď budúcu sobotu privítajú ďalší tím z popredia tabuľky – DHC Plzeň. Zápas sa ale nezačne v tradičnom čase od 17.30 hod., ale už o 16.00 hod.

V prvých minútach zápasu sa oba tímy striedali vo vedení. Michalovčanky vyhrávali 1:0 po premenenej sedmičke Bajčiovej a aj 2:1, keď sa presadila Holejová. Písek však kontroval dvoma gólmi v rade a v ďalších minútach bol o krok vpredu. V trinástej minúte viedol 7:5, na čo Michalovčanky odpovedali dvoma gólmi v rade a v polovici polčasu bolo vyrovnané. Zemplínčanky sa dostali do vedenia znova v osemnástej minúte, keď Trúnková z pivota dala na 9:10. Domácim sa síce podarilo vyrovnať, no od tohto momentu začala dominovať Iuventa. Trifunovičová v 21. minúte zvýšila na 13:10, na čo reagovala lavička TJ Sokol oddychovým časom. Ten ale nepomohol. Svobodová síce znížila na 11:13, čím ale iba odštartovala štvorgólovú sériu Iuventy. Tá v poslednej minúte prvého dejstva viedla už 17:11 a polčas vyhrala 18:12.

V druhom polčase už naplno prebrala opraty duelu do svojich rúk michalovská Iuventa. Tá istým krokom kráčala k siedmemu ligovému víťazstvu. Hneď v úvode druhého dejstva štyrmi presnými zásahmi v rade natiahla svoje vedenie už na desať gólov (12:22) a hoci potom domáce viackrát skorigovali aj na sedem gólov, v pohode je hráčky držali zápas vo svojich rukách. Po góle Godečovej v úvode poslednej desaťminútovky bolo už 33:20 a de facto rozhodnuté. Michalovčanky svoje vedenie ešte natiahli a v zápase nakoniec zvíťazili presvedčivo o štrnásť gólov 36:22.

TJ Sokol Písek – MŠK Iuventa Michalovce 22:36 (12:18)
Pok. hody: 4/2 – 4/4. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Hájek a Kozler.
TJ SOKOL: Kržová, Preslová, Bezpalcová – K. Kubišová 2/1, N. Nosková 1, Brousilová, T. Pokorná 5/1, A. Velková, E. Svobodová 3, Bicanová 2, Stellnerová 1, Chlupová 4, Součková 1, Housková, Pešková 2.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 1, Štefaníková 1, Popovcová 5, Rebičová, Trifunovičová 4, Trúnková 7, Kohučová 1, Holejová 2, Wollingerová 4/1, Bajčiová 6/4, Godečová 4, Klučková 1.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Aký koniec, taký začiatok…

Tak ako hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce lanskú sezónu skončili, tak ju aj začali. Prehrou na ihrisku Dunajskej Stredy, kde prehrali

Staršie dorastenky s dvoma výhrami

V sobotu v Chemkostav aréne reštartovali svoje súťaže naše dorastenky. Reštart súťaže potrvá tri víkendy, kedy sa uskutočnia turnaje. Východ Slovenska ma

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.