Po výhre 36:17 ideme do finále Slovenského pohára

Kategórie

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase turnaja Final4 Slovenského pohára hranom v Bardejove nad HK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:17 a postúpili tak do svojho ôsmeho finále v rade. O jedenásty triumf v Slovenskom pohári zabojujú v nedeľu od 18.00 hod. proti Šali. HK Slovan Duslo zdolal v druhom semifinálovom zápase Prešov 27:20. Finálový duel odvysiela v priamom prenose aj RTVS.

Favorit zápasu nenechal nič na náhodu a od úvodu kráčal za finálovou účasťou. Michalovčanky po dva a pol minútach rýchlo viedli 3:0. Strelecky sa presadzovali v prvom dejstve hlavne Trúnková so Štefanikovou. Práve po ich góloch obhajca prvenstva viedol 3:0. Bánovce síce Magdalénou Bežovou znížili na 1:3, Iuventa však kontrovala päťgólovou šnúrou a v desiatej minúte tak viedla 8:1. Bánovciam sa síce podarilo skorigovať na prijateľnejších 5:10, Michalovčanky však zapli na vyššie obrátky a už do polčasovej prestávky narástol ich náskok na desať gólov. Na 19:9 dávala v 26. minúte Milica Trifunovičová. Bánovčanky ale v závere predsa len zdvihli hlavy, keď znížili na 12:20. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Michalovčanke Dulinovej, ktorá spolu s klaksónom oznamujúcim prestávku upravila na polčasových 21:12.

V druhom dejstve prvého semifinálového duelu Slovenského pohára sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali hráčky desaťnásobného víťaza, ktorého naďalej naťahovali svoj náskok. V 35. minúte viedli opäť o desať gólov, v 49. minúte vyhrávali už rozdielom pätnástich gólov (32:17). V poslednej desaťminútovke skórovali ešte štyrikrát, Bánovčanky ani raz a prvý semifinálový duel tak skončil víťazstvom Iuventy 36:17. Tá tak postúpila do svojho ôsmeho finále Slovenského pohára v rade.

Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:17 (21:12)
Pok. hody: 4/2 – 3/3. Vylúčené: 6 – 4. Rozhodovali: Jánošiková a Bočáková. Divákov:
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 4, Klučková 2/1, Štefaniková 3, Popovcová 3, Dmytrenková 2, Trifunovičová 4, Trúnková 6, Kohučová 1, M. Kakaščíková 3, Štefánová 3, A. Holejová 2, Godečová, Bajčiová 1, Dulinová 2.
HK SOKOL: A. Bežová – Piešťanská 1, Maderánková 2, Ráciková 4, Plachá, M. Bežová 2, Vaňová, Šipláková 3, Galková 5/3, Križanová.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Štyri body dorasteniek zo Stupavy

Počas víkendu opäť uspeli naše dorastenky. Tie tentoraz cestovali až do ďalekej Stupavy, odkiaľ si priniesli domov cenné štyri body.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.