Po výhre 36:17 ideme do finále Slovenského pohára

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase turnaja Final4 Slovenského pohára hranom v Bardejove nad HK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:17 a postúpili tak do svojho ôsmeho finále v rade. O jedenásty triumf v Slovenskom pohári zabojujú v nedeľu od 18.00 hod. proti Šali. HK Slovan Duslo zdolal v druhom semifinálovom zápase Prešov 27:20. Finálový duel odvysiela v priamom prenose aj RTVS.

Favorit zápasu nenechal nič na náhodu a od úvodu kráčal za finálovou účasťou. Michalovčanky po dva a pol minútach rýchlo viedli 3:0. Strelecky sa presadzovali v prvom dejstve hlavne Trúnková so Štefanikovou. Práve po ich góloch obhajca prvenstva viedol 3:0. Bánovce síce Magdalénou Bežovou znížili na 1:3, Iuventa však kontrovala päťgólovou šnúrou a v desiatej minúte tak viedla 8:1. Bánovciam sa síce podarilo skorigovať na prijateľnejších 5:10, Michalovčanky však zapli na vyššie obrátky a už do polčasovej prestávky narástol ich náskok na desať gólov. Na 19:9 dávala v 26. minúte Milica Trifunovičová. Bánovčanky ale v závere predsa len zdvihli hlavy, keď znížili na 12:20. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo Michalovčanke Dulinovej, ktorá spolu s klaksónom oznamujúcim prestávku upravila na polčasových 21:12.

V druhom dejstve prvého semifinálového duelu Slovenského pohára sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali hráčky desaťnásobného víťaza, ktorého naďalej naťahovali svoj náskok. V 35. minúte viedli opäť o desať gólov, v 49. minúte vyhrávali už rozdielom pätnástich gólov (32:17). V poslednej desaťminútovke skórovali ešte štyrikrát, Bánovčanky ani raz a prvý semifinálový duel tak skončil víťazstvom Iuventy 36:17. Tá tak postúpila do svojho ôsmeho finále Slovenského pohára v rade.

Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 36:17 (21:12)
Pok. hody: 4/2 – 3/3. Vylúčené: 6 – 4. Rozhodovali: Jánošiková a Bočáková. Divákov:
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová 4, Klučková 2/1, Štefaniková 3, Popovcová 3, Dmytrenková 2, Trifunovičová 4, Trúnková 6, Kohučová 1, M. Kakaščíková 3, Štefánová 3, A. Holejová 2, Godečová, Bajčiová 1, Dulinová 2.
HK SOKOL: A. Bežová – Piešťanská 1, Maderánková 2, Ráciková 4, Plachá, M. Bežová 2, Vaňová, Šipláková 3, Galková 5/3, Križanová.

Ženy

Prepíše Iuventa históriu?

Ešte ani jednému tímu zo Slovenska sa v dvadsiatom prvom storočí nepodarilo postúpiť do finále európskeho pohára žien. Blízko k tomu mal