Storhamar víťazom Európskej ligy žien

Kategórie

Opäť v rakúskom Grazi vyvrcholila počas uplynulého víkendu druhá najvýznamnejšia z troch európskych pohárových súťaží klubov v hádzanej žien 2023/2024. V Európskej lige bojovali o trofej na turnaji Final 4 dva rumunské kluby a po jednom tíme z Francúzska a Nórska. Nad hlavu ju zdvihli hráčky tímu Storhamar Håndball Elite a stali sa prvými nórskymi víťazkami tejto súťaže.

Posledné dva kroky na ceste za premiérovým prvenstvom urobil Storhamar v tesných súbojoch. V semifinále vyradil francúzsky Neptunes de Nantes vďaka druhopolčasovému obratu 28:27 a vo finále si poradil s rumunským GS Gloria Bistrita takisto zásluhou zlepšeného výkonu po zmene strán 29:27. Od vzniku EL v sezóne 2020/2021 je to štvrtý rôzny víťaz. V minulosti dokázali z nórskych tímov v niektorej z ´nižších´ európskych súťaží v hierarchii EHF uspieť len Larvik a Bækkelagets Oslo, ktoré vyhrali bývalý Pohár víťazov pohárov. Brankárka Glorie Renata De Arrudová získala cenu pre najužitočnejšiu hráčku finálového víkendu a Anniken Obaidliová zo Storhamaru, ktorá dosiahla vo finále 9 gólov, ovládla s celkovým počtom 68 presných zásahov poradie kanonierok.

Na Final 4 EL v Grazi malo zastúpenie aj Slovensko vďaka delegátke EHF Janke Stašovej, ktorá sa predstavila v rumunskom semifinálovom derby i v boji o 3. miesto, ktoré obsadil Neptunes de Nantes po úspechu 6:5 v rozstrele s HC Dunarea Braila (33:33).

Európska liga žien 2023/2024 – turnaj Final 4 – Graz (Rak.) – semifinále:
CS Gloria Bistrita (Rum.) – HC Dunarea Braila (Rum.) 37:26 (20:14)
Storhamar Håndball Elite (Nór.) – Neptunes de Nantes (Fr.) 28:27 (12:16)

finále:
CS Gloria Bistrita (Rum.) – Storhamar Håndball Elite (Nór.) 27:29 (15:14)

o 3. miesto:
HC Dunarea Braila (Rum.) – Neptunes de Nantes (Fr.) 33:33 (14:18), na strely zo značky 7 m hodu 5:6

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Slovo o našom piatkovom súperovi

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa po týždni opäť predstavia doma. Opäť to bude v piatok, no tentoraz ich čaká zrejme silnejší

Dorastenky

Staršie dorastenky s prvou stratou

Dvanásť zápasov trvala víťazná šnúra našich starších dorasteniek Tie po prvýkrát nebodovali až v druhom kole nadstavbovej časti, v ktorom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.