Slavia Praha mení trénera. Františka Urbana strieda Jan Saláč

Kategórie

Aktuálne ôsmy tím MOL ligy, lanský finalista českého play-off DHC Slavia Praha, mení trénera. Na tomto poste po viac ako dvoch rokoch končí František Urban. Jeho nástupcom sa podľa oficiálnej stránky klubu stane Jan Saláč.

„Zošívané“ nazbierali v dvanástich ligových dueloch jedenásť bodov, keď päťkrát vyhrali, raz remizovali a šesťkrát prehrali. Podobne ako náš tím vypadli v treťom kole Európskeho pohára, keď v dvojzápase nestačili na ďalšieho účastníka MOL ligy TJ Sokol Písek.

František Urban bol trénerom Slavie Praha od leta 2019, kedy skončil v Michalovciach. Tu najskôr pôsobil ako asistent trénera, od februára 2015 do marca 2018 bol hlavným trénerom Iuventy, s ktorou získal ako tréner tri slovenské tituly a trikrát sa mu s ňou podarilo aj vyhrať MOL ligu. V klube pôsobil aj ako tréner starších dorasteniek, žiačok, či ako šéftréner mládeže. V rokoch 2018 a 2019 bol aj asistentom reprezentačného trénera Jána Packu pri družstve žien.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Staršie dorastenky lídrom ligy

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa po siedmom kole najvyššej súťaže prepracovali na prvé miesto v tabuľke. Obhajkyne titulu vyhrali v zápase siedmeho

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.