Slavia Praha mení trénera. Františka Urbana strieda Jan Saláč

Kategórie

Aktuálne ôsmy tím MOL ligy, lanský finalista českého play-off DHC Slavia Praha, mení trénera. Na tomto poste po viac ako dvoch rokoch končí František Urban. Jeho nástupcom sa podľa oficiálnej stránky klubu stane Jan Saláč.

„Zošívané“ nazbierali v dvanástich ligových dueloch jedenásť bodov, keď päťkrát vyhrali, raz remizovali a šesťkrát prehrali. Podobne ako náš tím vypadli v treťom kole Európskeho pohára, keď v dvojzápase nestačili na ďalšieho účastníka MOL ligy TJ Sokol Písek.

František Urban bol trénerom Slavie Praha od leta 2019, kedy skončil v Michalovciach. Tu najskôr pôsobil ako asistent trénera, od februára 2015 do marca 2018 bol hlavným trénerom Iuventy, s ktorou získal ako tréner tri slovenské tituly a trikrát sa mu s ňou podarilo aj vyhrať MOL ligu. V klube pôsobil aj ako tréner starších dorasteniek, žiačok, či ako šéftréner mládeže. V rokoch 2018 a 2019 bol aj asistentom reprezentačného trénera Jána Packu pri družstve žien.

Viac na preskúmanie

Žiačky

Cez víkend opäť Enjoy Cup

Nasledujúci víkend bude v Michalovciach patriť mládežníckej hádzanej V troch halách – Chemkostav aréne, Mestskej športovej hale a telocvični ZŠK Okružná, sa odohrá

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.