Iuventa sa v Španielsku nestratila

Kategórie

Nasledujúci víkend vyvrcholia v Španielsku majstrovstvá sveta hádzanárok. Po 26 rokoch si medzi svetovou elitou zahralo aj Slovensko, ktoré nakoniec obsadilo 26.miesto. Svetový šampionát sa konal v štyroch mestách – Granollers, Torrevieja, Llíria a Castellón de la Plana. Na Pyrenejskom ostrove sa nestratila ani michalovská Iuventa. Tá mala v kádri trénera Pavla Streichera sedem hráčok. Išlo o  kridelníčku Bibianu Štefaniková, Martinu Popovcovú, pivotky Valériu Dulinovú s Nikoletou Trúnkovou a spojky Adrianu Holejovú, Vladimíru Bajčiovú a Mariannu Rebičovú.

V Michalovciach sa tešia o to viac, že všetky tri spojky a Štefaniková sú odchovankyňami klubu. Aby toho nebolo málo, asistentom trénera je ďalší Michalovčan Ján Lajčák. „Samozrejme, že nás to teší. O to viac, že až štyri hráčky sú naše odchovankyne. Ukazuje to, že naša práca má zmysel. V Španielsku sa navyše objavili aj ďalšie hráčky, ktoré prešli našim klubom. Ide o brankárky Medveďovú či Ivanicju, ktorá u nás pôsobila pod dievčenským menom Krebsová. V tíme Čiernej Hory si zahrali naše bývalé hráčky Mugošová s Premovičovou a na lavičke ruskej reprezentácie bol ako asistent Tomáš Hlavatý, náš bývalý tréner,“ pochválil sa prezident MŠK Iuventa Patrik Sabov, ktorý sa podobne ako niektorí ďalší činovníci klubu zúčastnil svetového šampionátu. „Boli sme tam s pánom Mačugom, členom správnej rady a trénerom, či športovým riaditeľom v jednej osobe pánom Beňadikom na pozvanie zväzu,“ doplnil Sabov.

Slovenky, ktoré na šampionát posunula voľná karta, odohrali v Španielsku šesť duelov, v ktorých dvakrát vyhrali a štyrikrát prehrali. Tri prehry zaknihovali v základnej skupine, kde postupne podľahli Maďarsku (29:35), Nemecku (22:36) i Českej republike (23:24). V súboji o konečné umiestnenie a takisto aj o Prezidentský pohár najskôr zdolali Tunisko (31:27), potom i Paraguaj (33:27), s Čínou vyhrali kontumačne 10:0, keďže Číňanky zasiahol koronavírus a na šampionáte predčasne skončili. Prezidentský pohár ale nezískali, keď v priamom súboji podľahli Angole 21:23. „Jednotlivé zápasy ukázali, kde sa nachádzame my a kde sa nachádza svetová špička. Určite je škoda prehry s Českom, pretože sme mali na to, aby sme ich zdolali. Možno sme čakali, že v druhom dejstve, keď sa lámal chlieb, dostanú viac príležitostí naše dievčatá, ktoré sú spolu zohraté, tréneri sa ale rozhodli inak,“ podotýka prezident michalovského klubu. Toho sme sa na záver spýtali aj na to, keby sa niektorá z hráčok predala a prišla by ponuka z vyspelejšej hádzanárskej krajiny, či by jej bránili v rozlete? „Určite nie! Náš názor je taký, že dievčatá by si mali vyskúšať aj zahraničie, keď v klube strávia určitý čas. Osobne očakávam, že nejaká ponuka prísť môže. Keď príde k dohode oboch strán, určite im brániť v odchode nebudeme,“ dodal Patrik Sabov. Ten je na čele najúspešnejšieho klubu v Michalovciach už jeden rok. O tom, ako sa klub posunul ďalej, aká je spokojnosť s jesennou časťou a o zmenách, ktoré by sa v tomto čase mali udiať, si prečítate v našom rozhovore z rubriky „Na slovíčko“ už koncom tohto týždňa…

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.