Na fyzicky disponovaného súpera nestačil ani obetavý výkon

Kategórie

Slovenské hádzanárky sa vrátia vo štvrtok z 25. majstrovstiev sveta žien v Španielsku ako finalistky Prezidentského pohára, čo ich v konečnom poradí radí na 26. miesto. So šampionátom sa chceli rozlúčiť víťazne a ziskom trofeje, ale tú si napokon odniesli po víťazstve 23:21 Angolčanky.

„Žiaľ, prehrali sme. Angola potvrdila, že je pravidelným účastníkom majstrovstiev sveta. Jej hráčky mali fyzickú prevahu. Aj tak si však myslím, že to bol hrateľný súper, ale, žiaľ, nepremenili sme veľa čistých šancí,“ zhodnotila záverečné vystúpenie v Llírii brankárka Adriana Medveďová, ktorá sa dostala do bránky v priebehu stretnutia a blysla sa aj štyrmi zneškodnenými pokutovými hodmi. Za najlepšiu hráčku súboja o 25. priečku vyhlásili Réku Bízikovú, ktorá bola so 7 gólmi aj najlepšou strelkyňou. „Hoci nám to proti Angole nevyšlo, ale myslím si, že nemáme sa za čo hanbiť, lebo sme vydali zo seba všetko. Ideme ďalej a už sa sústredíme na naše účinkovanie v kvalifikácii o postup na ME 2022,“ snaží sa pozerať dopredu kapitánka SR.

Vyrovnať sa fyzicky disponovaným africkým hráčkam nebolo jednoduché. Napriek tomu mali Slovenky šance, keď mohli nakloniť vývoj na svoju stranu. „Podľa predpokladov to bol veľmi náročný zápas so súperom, ktorý mal jednoznačnú fyzickú prevahu. Napriek tomu si myslím, že dievčatá podali veľmi obetavý výkon. Treba si uvedomiť, že to bol náš šiesty duel v priebehu 14 dní. Najmä v druhom polčase sa išlo nadoraz. Opäť sme urobili niekoľko chýb, po ktorých sa súper odpútal. Vysoko hodnotím, že sme sa z nepriaznivého stavu 15:20 dokázali vrátiť do zápasu. V závere za stavu 20:21 sme mali možnosť vyrovnať, ale prišla nepresná prihrávka. Myslím si, že to bolo stretnutie hodné finále Prezidentského pohára,“ zhodnotil posledné vystúpenie svojich zvereniek na šampionáte tréner Pavol Streicher a celkovo k účinkovaniu na MS dodal: „Veci, ktoré nám nielen proti Angole, ale aj počas celého šampionátu nefungovali podľa našich predstáv, budeme analyzovať s cieľom, aby sme ich pri našich ďalších akciách dokázali korigovať. Majstrovstvá sveta boli pre nás veľmi veľkou skúsenosťou. Konečne sme boli na veľkom podujatí a dievčatá mali možnosť vidieť a konfrontovať sa aj s inými štýlmi hry. Verím, že poznatky využijeme v ďalšom období.“

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.