Dôležité víťazstvá dorasteniek v Trenčíne

Kategórie

Dôležité víťazstvá zaznamenali vo víkendovom piatom kole naše dorastenky, ktoré sa predstavili v Trenčíne. Uspeli tak staršie, ako aj mladšie dorastenky. Staršie dorastenky vyhrali na pôde rivala v boji o popredné umiestnenie 39:27. Uspeli aj mladšie dorastenky, ktoré preťali sériu troch prehier. V Trenčíne vyhrali 29:23. V najvyšších dorasteneckých súťažiach je teraz reprezentačná prestávka, Michalovčanky po nej v šiestom kole privítajú celky MHK Bytča.

Mladšie dorastenky
HK AS Trenčín – MŠK Iuventa Michalovce 23:29 (12:15)
Pok. hody: 2/2 – 3/3. Vylúčené: 2 – 1. Rozhodovali: Bučáková a Štrbová.
MŠK IUVENTA: Lazorak, Kubičinová – Osipčáková, J. Kamberovič 7, Sabovová 6/3, Mirmanová, Cuperová 7, Sopúchová 1, Padová, Sinaiová 2, Vrábeľová, Babinčáková, Šimková 1, D. Holejová, Hotovčinová 2, A. Kamberovič 3.

Tréner Milan Adi: “Na tento zápas sme sa pripravili veľmi dobre. Našim cieľom bolo ukončiť sériu prehier, čo sa nám po výbornom výkone podarilo. Aj keď nám úvod úplne nevyšiel podľa predstáv, dovolím si povedať, že sme boli lepším tímom celý zápas.  Trenčín viedol asi do dvadsiatej minúty, šnúrou piatich gólov sme mu ale ušli. V druhom polčase sme výborne bránili a boli sme aj efektívni v útoku. Víťazstvo ma veľmi teší. Chcem vyzdvihnúť prácu dievčat v obrane. Veľkou pomocou pre nás bola Baška Sabovová, ktorá sa vrátila po zranení. Pomohla hlavne vo chvíľach, keď sme to potrebovali. Víťazstvo je ale zásluha celého tímu a dobrej tímovej práce.”

Staršie dorastenky
HK AS Trenčín – MŠK Iuventa Michalovce 27:39 (16:18)
Pok. hody: 5/4 – 4/3. Vylúčené: 0 – 5. Rozhodovali: Bučáková a Štrbová.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková, Cabanová – Rebičová, T. Valiská 3, Sabovová 3, Soskyda 5, Lukáčová 5, Krylová, Hlivová 3, L. Čižmariková, Geffertová 5, V. Čižmariková 2, Krasnianská 5/3, Paľová 7, T. Szatmáry 1.

Tréner Dušan Daniš: “Začiatok sme mali výborný. Viedli sme aj o šesť gólov, potom na tím ale prišiel určitý útlm. Trenčínu sme dovolili skorigovať na dva góly. Som ale strašne rád, že v druhom dejstve sme sa vrátili k tomu, čo nás zdobilo v úvode prvého polčasu. Dostali sme sa do hernej pohody a postupne sme zvyšovali náskok. Vadil mi akurát jeden fakt, dostali sme na naše pomery až príliš veľa gólov.”

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.