Prvé, druhé a tretie miesto z prestížneho Hummel 4 Sport Cup

V Prešove sa v posledný augustový víkend uskutočnil už pätnásty ročník medzinárodného mládežníckeho turnaja, ktorý niesol názov Hummel 4 Sport Cup. Opäť sa súťažilo v siedmych kategóriách, štyroch chlapčenských (starší dorastenci, mladší dorastenci, starší žiaci a mladší žiaci) a troch dievčenských (mladšie dorastenky, staršie a mladšie žiačky). Na turnaji sa zúčastnili aj tri tímy MŠK Iuventa Michalovce a všetky tri domov doniesli poháre, keď sa umiestnili na medailových pozíciách.

Víťazom turnaja mladších dorasteniek sa stali hráčky nášho tímu. Zverenky trénera Dušana Daniša na turnaji podľahli akurát domácemu tímu tesne 15:16. Zvyšných štyroch účastníkov zdolali. Najdôležitejšia bola výhra 19:13 nad ukrajinským Kyjevom, ktorá rozhodla o tom, že Michalovčanky obsadia prvé miesto, Prešov druhé a pri rovnosti bodov všetkých troch tímov Kyjev tretie miesto. V Prešove sa darilo aj našim mladším žiačkam, ktoré si domov doniesli druhé a tretie miesto. Nad ich sily bol iba ŠK Zemplín Trebišov, ktorý vyhral celý turnaj. Naše mladšie žiačky A obsadili s jednou prehrou druhé miesto a mladšie žiačky B s dvoma prehrami a troma výhrami parádne tretie miesto.