A. Krivokapič: „Za klub budem bojovať na 100 percent”

Kategórie

Post pivota, ktorý po sezóne opúšťa Čiernohorka Ivana Godeč, obsadí jej o necelý rok mladšia krajanka Anatasija Krivokapič. Obe hráčky sú odchovankyne špičkového klubu Budućnost Podgorica, do ktorého sa Ivana po dvoch sezónach vracia a my veríme, že na jej účinkovanie nadviaže aj ďalšia mládežnícka reprezentantka svojej krajiny. V súvislosti s podpisom zmluvy sme s novou tvárou v našom tíme pripravili krátky rozhovor.   

Anastasija, prezraď nám na začiatok, niečo o tvojich hádzanárskych začiatkoch…

„Moje hádzanárske začiatky súvisia s prostredím, v ktorom som vyrastala, pretože v Čiernej Hore, ak ste žena a chcete športovať, je veľký predpoklad, že to bude hádzaná, ktorá je suverénne najobľúbenejším ženským športom v mojej krajine. Kvôli svojej výške som najskôr začínala na ľavej spojke a neskôr som prešla na pivota. Väčšinu kariéry som strávila v Buducnosti Podgorica a jednu sezónu v chorvátskom prvoligovom Umagu, z ktorého teraz prichádzam do Iuventy.”

 Skús sa nám ty sama opísať ako hádzanárka…

„Bola by som rada, keby o tom hovorili moji bývalí tréneri, ale myslím si, že som pivotka, ktorá veľmi tvrdo pracuje pre spoluhráčky. Pivotka, ktorá rada robí bloky pre spojky a pivotka, ktorá emóciami a agresivitou rada strhne a nabudí spoluhráčky.”

Čo pre teba znamená podpis zmluvy v Iuvente?

„Príchod do Iuventy pre mňa znamená veľa v mojom ďalšom hráčskom napredovaní. Hneď ako mi môj agent povedal o záujme z Iuventy, odvetila som, že chcem urobiť všetko pre to, aby som sa zaradila do klubového prostredia, v ktorom sa veľmi dobre pracuje. O práci a celom klube viem už nejaký čas od viacerých mojich krajaniek, ktoré boli, alebo stále sú v Iuvente. Aj touto cestou ďakujem ľuďom v klube, že sa ma rozhodli priviesť a cítim veľkú zodpovednosť a povinnosť naplniť očakávania.”

 Čo vieš o Iuvente a hádzanej na Slovensku? Ktoré hráčky poznáš a na ktoré sa tešíš?

 „O Iuvente viem, že je to klub s  dlhoročnou tradíciou a najväčším počtom trofejí na Slovensku. Klub, v ktorom sa presadilo množstvo mladých hráčok. Tiež viem, že klub hrá každú sezónu európske súťaže, čo je pre mňa obzvlášť dôležité. Poznám z neho svoje krajanky Mariju Radovićovú a Milicu Trifunovićovú.”

Čo očakávaš od prestupu do Iuventy?

„Od príchodu očakávam, že budem bojovať o trofeje vo všetkých súťažiach, ktorých sa zúčastňujeme. Očakávam však aj veľa tréningov, taktický progres a všetko, čo by mladého hráča, ako som ja, urobilo ešte lepším.”

Máš pre fanúšikov Iuventy nejaký odkaz?

„Všetkým fanúšikom a priateľom klubu sľubujem, že za klub budem bojovať na sto percent svojich schopností a chcem im dopriať veľa radosti, a spokojnosti z našej hádzanej. Rada hrám pred množstvom divákov a týmto ich pozývam, aby nás sledovali aj v ďalších sezónach. Verím, že sa im na ihrisku odvďačíme za ich  podporu, ktorú nám poskytnú.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.