Do Iuventy prichádza 20-ročná pivotka Anastasija Krivokapić

Kategórie

Do tímu slovenského hádzanárskeho majstra a čerstvo desaťnásobného víťaza MOL ligy Iuventa Michalovce prichádza pivotka Anastasija Krivokapič. Čerstvo 20-ročná (nar. 21. apríla 2002) mládežnícka reprezentantka Čiernej hory sa na Zemplín sťahuje po ročnom pôsobení v chorvátskej lige. Klub s takmer 180 centimetrov vysokou hráčkou podpísal zmluvu na dva roky s ročnou opciou. V tíme nahradí odchádzajúcu Ivanu Godeč.

Anastasija Krivokapić je odchovankyňou klubu ŽRK Budućnost Podgorica. Túto sezónu strávila na hosťovaní v chorvátskom Umagu, kde v 14 zápasoch tamojšej ligy strelila 41 gólov. V drese Budućnosti okúsila aj atmosféru duelov Ligy majstrov. Pôsobila tiež v ďalšom tíme z Podgorice ORK Rudar, s ktorým si zase v sezóne 2019/20 vyskúšala Challenge Cup.

Je mládežníckou reprezentantkou svojej krajiny, s ktorou sa prebojovala na júnové majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku. V roku 2019 sa predstavila aj na majstrovstvách sveta hráčok do 17 rokov, kde pri výhre nad Slovenskom (31:25) skórovala šesťkrát. Hrala aj na minuloročných majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov. „Anastasija je mladá a veľmi perspektívna hráčka, ktorá si prešla mládežnícke reprezentácie svojej krajiny. Sľubujeme si od nej, že nám pomôže ako v útoku, tak i v obrane a pevne dúfam, že nadviaže na úspešné čiernohorské legionárky, ktoré sme doteraz v tíme mali,“ uviedla k novej akvizícii športová riaditeľka Iuventy Michalovce Helena Aspridu.

Na poste pivota Krivokapić nahradí svoju odchádzajúcu krajanku a rovesníčku Ivanu Godeć, ktorá sa po dvoch sezónach odohraných v našom drese naopak vracia práve do tímu štvrťfinalistu uplynulého ročníka Ligy majstrov Budućnost Podgorica. „Ivana Godeć tu zanechala a verím, že do konca sezóny ešte zanechá, veľmi výraznú stopu. Patrila medzi naše kľúčové hráčky ako v obrane, tak i v útoku. Takže sa nie je čomu diviť, že sa vracia späť do Budućnosti, teda do tímu, ktorý pravidelne hrá Ligu majstrov. Pre ňu je to obrovský krok v kariére. My jej prajeme len to najlepšie a sme jej vďační za výkony, ktoré v drese Iuventy predviedla,“ poďakovala sa za účinkovanie onedlho 21-ročnej hráčke športová riaditeľka Iuventy.

Vizitka

Meno a priezvisko: Anastasija Krivokapić

Dátum narodenia: 21.04.2002 v Podgorici

Národnosť: čiernohorská

Výška: 179 cm

Váha: 72 kg

Predchádzajúce pôsobiská: Budućnost Podgorica (Č. Hora), Umag (Chor.), mládežnícke reprezentácie Čiernej hory

Viac na preskúmanie

Galéria

Päť ocenení pre našu Iuventu

V obradnej sieni Mestského úradu v Michalovciach ocenil primátor mesta Miroslav Dufinec najlepších športovcov za rok 2022. Ceny sa ušli aj nášmu

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.