Po výhre 36:15 do trinásteho finále v rade

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do svojho trinásteho národného finále v rade. V druhom semifinálovom zápase vyhrali na pôde AHT HC Tatran Stupava hladko 36:15 a po výhre 47:13 v sobotu (hralo sa tiež v Stupave)  tak hladko postúpili do finále, kde sa pobijú o svoj štrnásty slovenský titul. Finálová séria štartuje cez víkend štrnásteho a pätnásteho mája, o presnom termíne nášho prvého domáceho zápasu, ako aj o súperovi vás budeme včas informovať.

Lepší vstup do zápasu mali tak ako v sobotu favorizované Michalovčanky. Tie od úvodu naťahovali svoje vedenie, ktoré do polčasu narástlo na desať gólov.  V dvadsiatej minúte viedli po šnúre piatich gólov 12:5, polčas nakoniec vyhrali 17:7.  V druhom dejstve sa už dostali na palubovku aj hráčky, ktoré v poslednej dobe hrali menej a pre trénera Beňadika to bola výborná príprava na finálové zápasy. Iuventa nakoniec v Stupave vyhrala v nedeľu 36:15 a po trinástykrát postúpila do národného finále, kde sa bude snažiť o svoj štrnásty slovenský titul.

AHT HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce 15:36 (7:17)
Konečný stav série: 0:2
Pok. hody: 3/2 – 6/4. Vylúčené: 6 – 2. Rozhodovali: Haščíková a Kellner. Divákov: 70.
AHT HC TATRAN: Hanzalíková, Záhradná – Schwarzová 2, Griffiths 1, Gašpareková, Bahorecová 3, Papajová, Jagodič 5, Turčanová, Gašpareková, Karkušová 1, Tornócziová 1, Horváthová 2.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Jablonská – Dvorščáková, Štefaniková 4/1, Popovcová 4, M. Rebičová 1, Trifunovičová 4, Trúnková 4, Kohučová 4, A. Holejová 3/2, Bajčiová 3, Godečová 3/1, Klučková 2, Abildová 4/1.

Tréner Jan Beňadik: „Cieľ v dvojzápase sme splnili, vezieme domov postup do finále. Od pondelka sa môžeme pripravovať na vrchol sezóny. V sobotu večer sme si spolu pozreli druhé semifinále a spolu si ho v televízii v rámci prípravy pozrieme aj cez týždeň. Všetci sa už tešíme na finálové súboje, či už budeme hrať s Dunajskou Stredou, alebo Šaľou.“

Ženy

Rozbehnutá Iuventa privíta v sobotu Zlín

Ani jeden tím v dvanásťčlennej nadnárodnej MOL lige hádzanárok nemá v súčasnosti takú formu, ako MŠK Iuventa Michalovce. Rekordný dvanásťnásobný slovenský majster,