V Stupave na úvod play-off jednoznačné víťazstvo 47:13

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce začali svoju púť za štrnástym slovenským titulom tak ako sa čakalo, presvedčivým víťazstvom. V prvom vzájomnom meraní síl s AHT HC Tatran Stupava zvíťazili hladko 47:13. Prvý semifinálový duel sa síce mal hrať v Michalovciach, no po dohode klubov sa hral na Záhorí, kde sa hneď v nedeľu od 11.00 hod. bude hrať aj druhý zápas, po ktorom už môže byť Iuventa vo finále. Séria sa totiž hrá na dva víťazné zápasy.

Lepší vstup do zápasu mali „domáce“ Zemplínčanky, ktoré prakticky už v prvom polčase rozhodli o svojom prvom bode v semifinálovej sérii. Dobrou obranou dovolili súperkám v prvom dejstve skórovať iba päťkrát. V útočnej fáze sa presadzovali predovšetkým Godečová s Popovcovou. Práve po góle Godečovej viedli v jedenástej minúte 9:2. V trinástej minúte síce Griffithsová dala na 3:10, no tým iba odštartovala desaťgólové šnúru, na ktorej konci Iuventa viedla v 25. minúte 20:3. Následne síce Stupava dvakrát v rade skórovala, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Zemplínčankám, ktoré po góloch Godečovej upravili polčasové skóre na 22:5.

Skóre druhého polčasu síce otvorila Stupavčanka Karkušová, po nej ale prišla ďalšia desaťgólová šnúra Michalovčaniek, na ktorej konci viedli v 40.minúte 31:6.  Aj v ďalších minútach zverenky trénera Jana Beňadika naťahovali svoje vedenie.  Klučková upravila na začiatku poslednej desaťminútovky už na 39:9, následne dosiahla Nikoleta Trnková jubilejný štyridsiaty gól obhajcu titulu. Ten napokon dokráčal v prvom finálovom meraní síl, v ktorom bol vedený ako domáci tím, zvíťazil 47:13 a v sérii sa tak ujal vedenia 1:0.

MŠK Iuventa Michalovce – AHT HC Tatran Stupava 47:13 (22:5) – hralo sa v Stupava
Stav semifinálovej série: 1:0.
Pok. hody: 3/3 – 4/3. Vylúčené: 5 – 3. Rozhodovali: Jánošiková a Bočáková. Divákov: 65.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Jablonská – Dvorščáková, Štefaniková 6, Popovcová 6/1, M. Rebičová 1, Trifunovičová 2, Trúnková 10, Kohučová, A. Holejová 2, Bajčiová 1/1, Gpdečová 8, Klučková 6/1, Abildová 4.
AHT HC TATRAN: Hanzalíková, Záhradná – Schwarzová 2, Griffiths 1, Gašpareková, Bahorecová 3, Kovácsová, Jagodič, Turčanová, Gašpareková 1, Karkušová, Tornócziová, Horváthová 2, Mozoľová.

Ženy

Iuventa stále bez bodu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú za sebou najhorší štart do MOL ligy v histórii. V prvých dvoch kolách totiž nezískali