Tesné víťazstvá dorasteniek nad Dunajskou Stredou

Kategórie

Naše dorastenecké tímy sa vezú na víťaznej vlne. V sobotňajších zápasoch zdolali Dunajskú Streda na domácej pôde a získali tak cenné štyri body. Staršie dorastenky vyhrali nad DAC 37:33 (19:18), mladšie 29:26 (15:13).

Staršie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 37:33 (19:18)
Pok. hody: 6/5 – 6/6. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Daňo a Vydra.
MŠK IUVENTA: Jakubiková, Tomovčíková – Hlivová 5, Tokárová, Yehorová 1, Polievková 3, Kohučová 3, L. Čižmariková, Chepyk, J. Rebičová 1, Kobová, Dvorščáková 3, Dmytročenková 3, Borysevyčová 10/3, Gajdošová 2, Soskyda 5/2.
HC DAC: Makoóva – Kohútová 1, Veszepremiová 3, Kucserová 3, Hornyák 12/5, Sidó 5, Pintér, Volnerová 4, Gányovicsová 1, Kovács 1, Nagy 2, Ágh 1.

Tréner Milan Adi: “V prvom rade som veľmi rád, že sme sa udržali o bod pred Šaľou. Vedeli sme, že Dunajská Streda je ťažký súper a to sa aj potvrdilo na palubovke. Mali sme strašne zlý vstup do zápasu. Súperky boli vo vedení, dôležité bolo, že sme to do polčasu otočili. V druhom sme im mohli viackrát odskočiť, urobili sme ale zakaždým nejakú chybu a Dunajskej sme umožnili znižovať. Nakoniec som rád aj za toto víťazstvo, pretože je pre nás veľmi dôležité.” “

Mladšie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:13)
Pok. hody: 2/2 – 4/4. Vylúčené: 7 – 4. Rozhodovali: Daňo a Vydra.
MŠK IUVENTA: Markunych, Jakubiková, Kubičinová – Paľová 1, Szatmáry 2, J. Kamberovič 3, Berešová 1, Sabovová 6/2, Valiska 3, Šimková 2, Sopúchová 1, Kováčová 1, A. Kamberovič 1, L. Čižmariková 1, Cabanová, Rohaľová 5.
HC DAC: Kinga – Kohút, Veszprémiová, Csernyanszky 6, Ravasz 2, Sido 4, Beke 104/4, Horváthová, Szalayová, Manczalová 1, Edmárová, Gányovicsová 3.

Tréner Dušan Daniš: “Splnili sa predpoklady, že nás čaká ťažký súper. My sme mali veľmi zlý úvod. Za sedem minút sme spravili sedem technických chýb a dostali sme sa tak pod nie súperov tlak, ale tlak vlastný. Našťastie, ešte v prvom polčase sme otočili výsledok a v druhom sme viedli aj o sedem gólov. Potom sme prestriedali a vinou viacerých vylúčení sme súperovi dovolili skorigovať.”

Viac na preskúmanie

Ženy

Iuventa opäť na slovenskom výslní

Slovenskej ženskej hádzanej stále tróni michalovská Iuventa. Hráčky MŠK sa totiž stali už po trinástykrát majsterkami Slovenska. Zverenky trénera Jana

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.