Mladšie dorastenky otočili v Dunajskej Strede, cenné víťazstvo aj starších dorasteniek

Našim dorasteneckým tímom sa opäť darilo. Z Dunajskej Stredy si domov vezú všetky štyri body! Mladšie dorastenky zvíťazili nad DAC 28:25, hoci po prvom polčase prehrávali 12:16. Strelecky sa darilo hlavne Karin Soskyde, ktorá strelila desať gólov. Sedem gólov pridala Viktória Rohaľová, šesť Barbora Sabovová. Mladšie dorastenky si tak výrazne zvýšili medailové šance. Šance na titul si zvýšili aj staršie dorastenky, ktoré v Dunajskej Strede po obrovskom boji vyhrali 31:30. Naše dorastenecké tímy budú najbližšie v hre budúcu stredu ôsmeho júna, kedy sa predstavia v Prešove.

Mladšie dorastenky
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 25:28 (16:12)
Pok. hody: 4/2 – 1/1. Vylúčené: 1 – 5, ČK: Rohaľová (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Balogh a Bohuniczky.
HC DAC: Melicher – Veszpremiová 7, Csernyanszky 3, Ravasz, Sidó 7/2, Beke 5, Horváthová, Szalayová, Susiková 1, Manczalová, Bozsek, Edmárová, Gánovycsová 2, Tászly.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová, Cabanová – Hotovčinová, Paľová, J. Kamberovič, Sabovová 6/1, Valiska, Antolíková, Soskyda 10, Šimková 1, Sinajová, A. Kamberovič 2, V. Čižmariková 2, Rohaľová 7.

Tréner Dušan Daniš: “Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých pätnásť minút sme boli neustále vo vedení. Potom ale prišli viaceré chyby z našej strany, ktoré znamenali polčasové vedenie súpera o štyri góly.  Cez polčasovú prestávku sme si povedali taktiku, ktorú by sme mali dodržiavať v druhom polčase, čo sa nám aj darilo. Otočili sme výsledok vo svoj prospech a nakoniec sme získali dôležité dva body.”