Nádej vydržala len do začiatku druhého polčasu

Kategórie

Slovenské reprezentantky podľahli vo svojom úvodnom vystúpení na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022), keď v stredajšom popoludňajšom stretnutí základnej A-skupiny v Celje nestačili na Japonky. Zverenky trénera Jána Beňadika po vyrovnanom prvom polčase prehrali s ázijskými súperkami vysoko 17:29 (11:12), hoci ešte krátko po zmene strán svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav. Do streleckej listiny sa zapísali obe hráčky Iuventy – Natália Dmytrenková strelila dva góly, Alena Dvorščáková jeden. Slovenské juniorky nastúpia vo štvrtok od 18.30 h proti Holanďankám, ktoré si v stredu večer zmerajú sily s Indkami.

Slovenky v úvode prehrávali 1:4 o 3:7, ale Vargová v 24. min vyrovnala na 8:8, keď po nepremenenom pokutovom hode, z ktorého trafila brvno, uspela s dorážkou. Japonky potom opäť odskočili na dva góly, ale na prestávku išli za stavu 12:11. Slovenské hráčky po dvoch góloch Pénzesovej vyrovnali v 32. min na 13:13, ale potom prišla nevydarená pasáž, keď rýchlonohé Ázijčanky odskočili na 22:14. Až na začiatku 50. min prerušila Ščípová takmer štvrťhodinové čakanie na slovenský gól (15:22), ale aj v zostávajúcom čase sa so spoluhráčkami trápili v koncovke, a tak vedenie Japoniek narástlo až na konečných dvanásť gólov (29:17).

Výsledky – MSJ – A-skupina (Celje) – 1. kolo – streda:
India – Holandsko hrá sa od 20.30 h
Slovensko – Japonsko 17:29 (11:12)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová, Bronišová – Györiová 1/1, P. Pálová 1, Pénzes 2, Lukáčová 1, Dmytrenko 2, Kucserová, Dvorščáková 1, Ščípová 3/2, Zlatinská, D. M. Vargová 6/2, Hornyák, Bačenková, Zsákovics
pok. hody: 9/5 – 5/4, vylúčené: 4 – 4, rozhodovali: Mikelič a Paradina (obaja Chor.), 150 divákov

Hlas:
Ján Beňadik (tréner junioriek SR): „Nemyslím si, že neznalosť súpera bola dnes rozhodujúci faktor. Všeobecné informácie o hre Japoniek totiž platili. Vedeli sme, že ich musíme eliminovať v hre jedna na jednu, dobre pozične brániť a dominovať v súbojoch. Dohrávať v útoku akcie do konca a pretlačiť to tam, vďaka čomu sme si aj vypracovali deväť sedmičiek. Ak však nemáme potrebnú mieru sebavedomia, tak na tejto úrovni to nejde. Už v prvom polčase sme mali získať vedenie, ale mali sme len päťdesiatpercentnú streleckú úspešnosť. Úvod druhého polčasu sme zachytili a keď sme to mali nakloniť na našu stranu, prišla nedisciplinovanosť. Veci, ktoré nás mali dostať na koňa, nás zlomili. Morálka družstva musí byť iná. So sebavedomím súvisí aj strelecká úspešnosť, my sme ju ani zo sedmičiek nemali na požadovanej úrovni. Ak chcete byť úspešní, potrebujete sa dostať aspoň na 60 percent. Stalo sa, treba urobiť čiaru a ísť ďalej. Dôležité bude, aby dievčatá pochopili, že keď si nepomôžu navzájom, tak nám nik nepomôže. Musíme sa skonsolidovať a z družstva musí ísť iná energia.“

Tabuľka:
1. Japonsko 1 1 0 0 29:17 2
2. Slovensko 1 0 0 1 17:29 0
Holandsko a India ešte nehrali.

Ďalší program základnej A-skupiny:
štvrtok 23. 6.: 18.30 h Slovensko – Holandsko (naživo na Sport2), 20.30 h Japonsko – India
sobota 25. 6.: 12.30 h India – Slovensko (naživo na Sport2), 20.30 h Holandsko – Japonsko

Autor: slovakhandball.sk

 

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky s dvoma vysokými výhrami

Svoje prvé zápasy v roku 2022 odohrali v sobotu naše staršie a mladšie dorastenky. Tie privítali celky ŠKP Bratislava, s ktorými urobili krátky proces.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.