Prípravka na majstrovstvách Slovenska so štvrtým miestom

Kategórie

Účinkovanie nášho klubu v sezóne 2021/22 zakončili cez víkend v Žiline na otvorených majstrovstvách Slovenska mladšie žiačky a prípravka. Tie nakoniec siedmu medailu do zbierky nepridali. Najbližšie k tomu mala prípravka, ktorá na majstrovstvách Slovenska obsadila štvrté miesto. Dva tímy mladších žiačok nepostúpili zo základnej skupiny, keď nevyhrali ani jeden zápas.

Mladšie žiačky A chytili veľmi ťažkú základnú skupinu. V nej nedokázali vyhrať ani raz, keď prehrali s Bytčou (6:13), Partizánskym (9:12), Dunajskou Stredou A (8:20), Sereďou (8:18), aj Šaľou B (7:8). Bez bodu obsadili v skupine šieste miesto a v ďalšej fáze turnaja nepokračovali. Nedarilo sa ani mladším žiačkam B. Tie taktiež zaznamenali v skupine päť prehier a po poslednom šiestom mieste v ďalšej fáze turnaja nepokračovali. Podľahli Trenčínu A (2:18), Martinu (3:15), Stupave (6:21), Malackám-Rohožníku (3:11) aj Piešťanom (4:11). Majsterkami Slovenska sa stali hráčky Šale, druhá skončila Dunajská Streda A, tretia domáca Žilina a štvrtý delený tím Malaciek a Rohožníka.

Najviac sa v Žiline darilo našej prípravke. Tá v základnej skupine obsadila tretie miesto, keď porazila Trenčín (30:9), Topoľčany A (14:7), Stupavu (20:11) a prehrala so Šaľou (9:10), či Partizánskemu (6:14). V osemfinále zdolala Senec (15:8), vo štvrťfinále Topoľčany B (20:11), v semifinále ale nestačili na Dunajskú Stredu (13:20) a v súboji o bronz ani na Partizánske (8:11). Aj tu sa vo finále stretli tímy Šale a Dunajskej Stredy, tentoraz ale bol úspešnejší DAC.

Viac na preskúmanie

Ženy

Víťazná séria Iuventy skončila v Moste

Jedenásťzápasovej víťaznej sérii hádzanárok MŠK Iuventa Michalovce je koniec. Prvú prehru od novembra minulého roka utrpeli Michalovčanky na Veľkonočnú nedeľu,

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.