Naši bývalí v zahraničí: Hlavatý najlepším trénerom v Rusku

Kategórie

Už je nejaký čas známe, že slovenský hádzanársky tréner Tomáš Hlavatý, ktorý v rokoch 2010 až 2012 pôsobil aj v Michalovciach, ukončil po štyroch ročníkoch svoje pôsobenie v ruskom Rostove. Ešte na rozlúčku sa mu ušlo významné ocenenie. Ako bodka za jeho pôsobením prišla cena pre najlepšieho trénera sezóny.

Vo štvrtok 18. augusta zverejnili výsledky ankety o najlepších na jednotlivých pozíciách v ruskej Superlige žien v sezóne 2021/2022. Hlavatý, ktorý priviedol svoje zverenky k majstrovskému titulu, získal najviac hlasov spomedzi všetkých kormidelníkov. Honor si odniesli aj štyri jeho zverenky: Anastasia Laginová, Julia Managarovová, Anna Vjachirevová a Anna Senová. Trisaťpäťročný Slovák v Rostove najskôr zastával funkciu asistenta, ale v druhej časti uplynulej sezóny zaskočil za Švéda Per Johanssona a slávil úspech vďaka finálovému triumfu nad rivalkami z CSKA Moskva. Hlavatý bude svoje trénerské poznatky a skúsenosti odovzdávať v Nórsku, kde okúsi prácu v ďalšom špičkovom hádzanárskom klube po maďarskom Győri Audi ETO KC a Rostove. Jeho novým pôsobiskom bude tím úradujúceho víťaza Ligy majstrov – Vipers Kristiansand, kde bude plniť funkciu asistenta kouča.

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Prvé body Michaloviec a Olomouca

V štyroch sobotňajších dueloch tretieho kola MOL ligy sa darilo favorizovaným tímom. Prvé body do tabuľky si pripísali hráčky obhajcu prvenstva

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.