Na úvod sezóny päťgólová prehra v Prahe

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom kole nového ročníka MOL ligy na pôde pražskej Slavie hladko 27:32, hoci po polčase viedli 15:14. Zverenky trénera Petra Kostku v druhom kole privítajú na svojej palubovke v sobotu jedenásteho septembra o 17.00 hod. TJ Házená Kynžvart.

Tréner Peter Kostka sa musel zaobísť bez zranenej strelkyne Kompaniecovej a na hre jeho tímu bola jej absencia vidieť. Lepší vstup do zápasu totiž mali domáce, ktoré rýchlo viedli 3:1. Strelecky sa darilo hlavne ľavej spojke Dvorščákovej, po jej dvoch presných strelách bolo v ôsmej minúte vyrovnané 4:4. V desiatej minúte sa obhajca prvenstva po prvýkrát ujal vedenia, po góle novej posily Gheorghe. Keď sa následne v presilovke gólom do prázdnej brány presadila aj brankárka Almediová, Iuventa viedla 6:4. Dvojgólovým vedením vyhrávala aj po presnej strele Popovcovej (6:8) a takisto aj po ďalšom góle Dvorščákovej v sedemnástej minúte (7:9). V devätnástej minúte bolo ale po dvoch bleskových kontrách vyrovnané (9:9). Michalovčanky však aj napriek tomu boli aj v ďalších minútach v tesnom vedení. Po strele Gheorghe viedli v 26. minúte 14:12, domácim sa ale podarilo zrovnať. Posledné slovo v prvom polčase patrilo opäť Cristine Gheorghe, ktorá naklonila polčasové misky váh na stranu Zemplínčaniek (14:15).

Domácim sa podarilo zásluhou Mišovej v úvode druhej časti vyrovnať. Iuventa odpovedala presnou strelou Dvorščákovej, v útoku sa ale trápila čoraz viac. Po trojgólovej šnúre si za stavu 17:19 v neprospech svojho tímu brak v 40. minúte Peter Kostka druhý oddychový čas. Po ňom expresne rýchlo vyrovnali Kohučová s Klučkovou, vzápätí Holeňáková opäť poslala Slaviu do vedenia. Dvorščáková so Štefanikovou ale v rýchlom slede dostali Michalovčanky do vedenia (20:21). Presne v polovici polčasu Míšová z pokutového hodu vyrovnala. Od tohto momentu mali viac z hry domáce, ktoré tesne vedenie premenili v 51. minúte na 25:21 a boli teda blízko k víťazstvu. Iuventa síce dvakrát znížila na rozdiel dvoch gólov, no nakoniec v Stovežatej utrpela porážku 27:32.

DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce 32:27 (14:15)
Pok. hody: 9/8 – 3/2. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Blanár a Opava. Divákov: 128.
DHC SLAVIA: Vrbková, Malá 1, Kudláčková – Holečková, Franková 1, Motejlová 2, Vostárková 2, A. Novotná, Holeňáková 4, V. Fryčáková 2, Zimová, Míšová 9/4, Duranková, Weisenbilderová 7/4, Švihnosová 1, Jestříbková 3.
MŠK IUVENTA: Almeidová 1, Jablonská – Dvorščáková 11/1, Štefaníková 1, Dmytrenková, Popovcová 2, Wollingerová 1, Klučková 3, Krivokapić 1, Soskydová 1, Borysevyčová, Gheorghe 5, Paizinho, Humel, Kohučová 1.