Poruba rozhodla sekundu pred koncom, prehra Michaloviec v Prahe

Prvé kolo nového ročníka MOL ligy prinieslo niekoľko prekvapení. Obhajca prvenstva MŠK Iuventa Michalovce prehral v Prahe so Slaviou 27:32, český vicemajster DHC Plzeň v Písku o desať gólov 22:32.

V prvom kole sa darilo Šali, ktorá vyhrala v Kynžvarte 26:24, ako aj Dunajskej Strede. Tá doma zdolala Olomouc 28:26.  Doma nezaváhal ani Most, ktorý porazil Zlín 36:28. V nedeľu sa odohral jeden duel prvého kola, v ktorom bola obrovská dráma. Stupava viedla nad Porubou päť minút pred koncom 25:26, no nakoniec prehrala gólom z poslednej sekundy 25:26.

Výsledky stretnutí 1. kola MOL ligy žien 2022/2023:
TJ Sokol Písek – DHC Plzeň 32:22 (15:12)
Najviac gólov: Stellnerová 9, Korešová 9/5 – V. Galušková 9/2

HC DAC Dunajská Streda – DHK Zora Olomouc 28:26 (13:11)
Najviac gólov: Desortová 7, Élőová 6, Juhosová 5 – Kuxová 8, Jansová, Machačová a Kubálková po 3, Smějová 3/1
pok. hody: 3/3 – 2/1, vylúčené: 4 – 4, rozhodovali: Bočáková a Zubo (obaja SR), 178 divákov

Házená Kynžvart – HK Slovan Duslo Šaľa 24:26 (8:17)
Najviac gólov: K. Königová 5, Bezrukovová 4, Božovičová 4/3 – B. Königová 6, Ščípová 4/1, Ratvajská 3, D. M. Vargová 3/2
pok. hody: 3/3 – 7/4, vylúčené: 1 – 3, rozhodovali: Pražák a Šulc (obaja ČR), 200 divákov

DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce 32:27 (14:15)
Najviac gólov: Míšová 9/4, Weisenbilderová 7/4, Holeňáková 4 – Dvorščáková 11/1, Gheorgheová 5, Popovcová a Klučková po 2, Wollingerová 2/1
pok. hody: 9/8 – 3/2, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Blanár a Opava, divákov

DHK Baník Most – Handball Club Zlín 36:28 (21:10)
Najviac gólov: Holanová 6, Smetková 5, K. Kostelná 5/1 – Gabrhelová 6/1, Kolářová 5, Daňková 5/4

AHT HC Tatran Stupava – DHC Sokol Poruba 25:26 (14:12)
Najviac gólov: Mária Holešová 7/2, Bahorecová 6, H. Karkušová 4, L. Kovácsová 4/1 – Farářová 10/5, Baumbachová 5, Hiraldová 3
pok. hody: 4/3 – 5/5, vylúčené: 3 – 1, rozhodovali: Haščíková a Kellner (obe SR), 115 divákov

Vysoké víťazstvo v Zlíne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase piateho kola MOL ligy na palubovke Handball PSG Zlín 41:20, keď po polčase vyhrávali