Po obrovskej dráme dva body z pôdy českého vicemajstra

Kategórie

Drámou sme ukončili MOL ligu pred reprezentačnou prestávkou a drámou na pôde súpera sme ju aj začali po nej. V ôsmom kole nadnárodnej súťaže sa tentoraz šťastena priklonila na našu stranu, keď sme na pôde českého vicemajstra HC Plzeň vyhrali tesne 24:22 (12:9). Je to naše druhé tohtosezónne víťazstvo u súpera, ktorým sme vyrovnali našu bilanciu zápasov v lige na štyri výhry a štyri prehry. Naše družstvo sa najbližšie predstaví na domácej pôde, keď budúcu sobotu 26. novembra privíta Zlín (17.30 hod.).

Úvod duelu bol z oboch strán vyrovnaný. Za Michalovčanky sa v prvých sekundách hry presadzovala Štefaniková, ktorá vo štvrtej minúte zrovnala na 2:2. Zemplínčanky sa prvýkrát ujali vedenia v ôsmej minúte po góle Popovcovej (4:5) a odvtedy už v prvom dejstve neprehrávali. Domácim sa síce darilo až do osemnástej minúty držať vyrovnaný stav (8:8), záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie Michalovčankám. Tie poslala do vedenia Krivokapičová a následne Kompaniecová upravila na 10:8. Veronika Galušková síce znížila na 9:10, posledné slovo ale patrilo Wollingerovej a Dvorščákovej, ktoré dostali Iuventu do trojgólového polčasového vedenia 12:9.

Hostkám vyšiel aj vstup do druhého dejstva. Najskôr Almeidová zlikvidovala sedmičku Dominike Galuškovej, hneď z proti útoku presne mierila Dvorščáková (9:13). Hostky aj naďalej naťahovali svoje vedenie. Po presnej strele Štefanikovej viedli v 37. minúte 15:11. Plzeň síce v následne presilovke znížil na 13:15, hneď na to hrali presilovky aj Michalovčanky a po góle Soskydy mali znova štvorgólový náskok (14:18). Plzeň ale opäť zdvihol hlavy. Po dvoch góloch kanonierky Veroniky Galuškovej bolo v 50. minúte už len 17:19 a teda bolo aj všetko otvorené. Domáce hráčky využili dvojitú presilovku najskôr na zníženie po presnej strele Kepkovej (20:21) a v 56. minúte dokonca Franzová vyrovnala na 21:21. Kompaniecová preklopila misky váh na stranu Iuventu, v tej iste 57. minúte ale Veronika Galušková opäť vyrovnala. V predposlednej minúte Iuventu opäť poslala Štefaníková do vedenia a keď sa hneď na to presadila aj Klučková, bolo rozhodnuté o jej víťazstve.

DHC Plzeň – MŠK Iuventa Michalovce 22:24 (9:12)
Pok. hody: 6/4 – /1. Vylúčené: 3 – 6. Rozhodovali: Bubeníček a Petruška.
DHC: Řezáčová, Mancellari – Kepková 3, Šmrhová, Bušauerová 1, Schreibmeierová 1, Kantnerová, Formanová, Drozdová, Franzová 4, Panošková, L. Galušková, Tomanová, Lásková 1, D. Galušková 3, V. Galušková 9/4.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 3, Štefaníková 5, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskydová 2, Kohučová 1, Borysevyčová, Wollingerová 1, Kompaniecová 4/1, Kolovská, Klučková 1, Krivokapićová 4.

Tréner Peter Kostka: „Dosiahli sme cenné víťazstvo, ktoré sme veľmi potrebovali. Po viacerých ťažkých prehrách sme sa totiž dostali pod tlak, pod tlak víťazstiev. V takýchto prípadoch sa hrá nesmierne ťažko a jediným receptom na úspech je bojovnosť a srdce. Presne to sme v Plzni ukázali. Chýbala nám ľahkosť a väčšie sebavedomie. Keby sme ich mali, zápas zlomíme na našu stranu už skôr. Zápasov, aký bol v Plzni nás ešte čaká strašne veľa. Ukážeme v nich perfektné úseky, v ktorých prenesieme veci z tréningov do zápasov, no súčasne aj infarktové situácie, ktorým sa nevyhýbame od úvodu sezóny. Stále nedokážeme zlomiť zápas na svoju stranu a súpera tak v ňom ponechávame. Zápas v Plzni krásne ukázal aktuálnu sezónu. Hráme dobre, vyhrávame o niekoľko gólov, no namiesto definitívneho zlomenia súpera ho zlou koncovkou a zbytočnými vylúčeniami vrátime do zápasu. A zrazu je z pohody dráma. Tieto úseky eliminujeme iba maximálnou koncentráciou v obrane a v útoku.“  

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Vianočná anketa (V.)

Opäť tu máme najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Ako trávia Vianoce hráčky a realizačný tím Iuventy Michalovce? Ako videli rok

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.