Francúzky našli premožitelky, v nedeľu severské finále

Kategórie

Vo finále na XV. majstrovstvách Európy žien v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore (4. – 20. 11. 2022) budú v nedeľu o titul bojovať Nórsko a Dánsko. Čisto severské finále v tomto zložení sa bude hrať po 18 rokoch. Z historického hľadiska ide o dve najúspešnejšie reprezentácie na tomto vrcholnom kontinentálnom podujatí žien.

Nórske obhajkyne zvládli večerný semifinálový šláger v Ľubľane proti dovtedy suverénnym Francúzkam, ktorá vďaka druhopolčasovému výkonu pokorili 28:20 a pripravili im prvú prehru na šampionáte. Hráčkam z krajiny galského kohúta sa nepodarilo odplatiť súperkám prehry z finále ME 2020 a MS 2021, a tak nebudú v súboji o zlato na treťom podujatí EHF EURO za sebou. Naopak, Nórky postúpili už do svojho dvanásteho finále, v ktorom sa pokúsia o celkovo deviate prvenstvo. K tomu však budú potrebovať úspešnú odplatu. Ich súperkami budú totiž Dánky, s ktorými prehrali v stredu na záver štvrťfinálovej fázy (29:31). Dánske hádzanárky vyradili z hry o titul aj poslednú z troch organizátorských krajín. Nad Čiernohorkami zvíťazili 27:23 a po dvadsiatich rokoch môžu získať svoj štvrtý titul. Finále sa v Stožice Arene začne od 20.45 h, predtým je od 17.45 h na program duel o bronz Čierna Hora – Francúzsko. V piatok sa tiež rozhodlo, že konečné 5. miesto obsadia hádzanárky Švédska vďaka výhre nad Holanďankami 37:32.

Výsledky – piatok:

semifinále (Ľubľana):
Dánsko – Čierna Hora 27:23 (14:10)
Najviac gólov: Friisová 7 – Grbičová a Jaukovičová po 7

Nórsko – Francúzsko 28:20 (12:11)
Najviac gólov: Mörková 8 – Zaadiová 5

zápas o 5. miesto (Ľubľana):
Švédsko – Holandsko 37:32 (21:16)
Najviac gólov: Hagmanová 9 – Dulferová, Freriksová a Malesteinová po 5

Najbližší program – nedeľa 20. 11. (Ľubľana):
finále: 20.30 h Dánsko – Nórsko
o 3. miesto: 17.45 h Čierna Hora – Francúzsko

Konečné poradie na 5. – 16. mieste: 5. Švédsko, 6. Holandsko, 7. Nemecko, 8. Slovinsko, 9. Španielsko, 10. Chorvátsko, 11. Maďarsko, 12. Rumunsko, 13. Poľsko, 14. Švajčiarsko, 15. Srbsko, 16. Severné Macedónsko.

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

MOL Liga

Michalovce a Most blízko k obhajobe

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce a DHK Baník Most sú blízko k obhajobe titulov vo svojich krajinách. Michalovčanky zdolali v prvom finálovom zápase národného

Dorastenky

Dorastenky na tretej a štvrtej priečke

Naše dorastenecké tímy naďalej bojujú o medailové pozície. Počas víkendu boli ich zápasy s Partizánskym preložené na neskorší termín, no na ďalších

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.