Štyri body dorasteniek zo Stupavy

Kategórie

Počas víkendu opäť uspeli naše dorastenky. Tie tentoraz cestovali až do ďalekej Stupavy, odkiaľ si priniesli domov cenné štyri body. Mladšie dorastenky vyhrali 21:15 a upevnili si tak druhé miesto v tabuľke, staršie zvíťazili 34:25, keď sa gólovo zaskveli desaťgólová Karin Soskyda, osemgólová Barbora Polievková a sedemgólová Emma Lukáčová. Našim starším dorastenkám patrí prvé miesto v tabuľke. Najbližšie naše dievčatá čaká v piatok 31. marca dohrávka dvanásteho kola v Dunajskej Strede, v nedeľu 2. apríla hostíme Trebišov (mladšie dorastenky o 10.00 hod., staršie o 12.00 hod.)

Staršie dorastenky
HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce 25:34 (12:15)
Pok. hody: 2/1 – 2/1. Vylúčené: 0 – 4. Rozhodovali: Hidaši a Klačanský.
HC TATRAN: Šperglová – Seewaldová, Kujanová 2, Nagyová 3, Ďurišová 1, Polláková 1, H. Karkušová 7, N. Labudová 1, Horváthová 9, L. Labudová 1.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Cabanová – Polievková 8, Soskyda 10, Lukáčová 7, Dmytročenková 1, Stanková, Kobová 1, Jegorovová, Hlivová 2, L. Čižmariková 5/1, Rebičová.

Tréner Milan Adi: “Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Súperky sa s nami držali zhruba do dvadsiatej minúty. Potom sa nám podarilo odskočiť na polčasové tri góly, čo bolo dôležité aj pre priebeh druhého polčasu. V ňom sme už dominovali. Boli sme zodpovednejší v zakončení, čím sme si vybudovali rozhodujúci náskok. Chcel by som ešte poďakovať trénerovi prvého tímu Petrovi Kostkovi, že nám aj napriek dôležitému zápasu a nahustenému programu žien pustil do Stupavy Karin Soskydu, ktorá bola rozhodujúcim elementom pre naše víťazstvo.”

Mladšie dorastenky
HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce 15:21 (5:10)
Pok. hody: 1/1 – 2/2. Vylúčené: 3 – 0. Rozhodovali: Hidaši a Klačanský.
HC TATRAN: Šperglová – Drahošová, J. Hýravá, B. Karkušová 3, Polláková 1, Tarabová 1, T. Hýravá, Ďurišová, N. Labudová 4, Mikulová, L. Labudová 6/1.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiská 2, Sabovová 6, Cuperová 1, Sopúchová, Sinaiová, A. Kamberovič, Vajanská, Bérešová 3, V. Čižmariková 1, Paľová 4, Šimková, Szatmáry 4, Hotovčinová.

Tréner Dušan Daniš: “Mali sme jasnú prevahu, no tá sa nepretavila v konečný výsledok, ktorý je pre domáce lichotivý. My sme doplatili na chabú koncovku. Iba kvôli tomu to skončilo o šesť gólov. Tento výkon nám určite v piatok na Dunajskú Stredu stačiť nebude. Dievčatá sa musia zlepšiť.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.