Tri hráčky MŠK Iuventa v ženskej reprezentácii

Kategórie

Slovenské hádzanárske reprezentantky začnú na budúci týždeň prípravu na druhú fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku, v ktorej ich v apríli v dvojzápase play-off čakajú Chorvátky. Hlavný tréner žien SR Jorge Dueňas oznámil nomináciu na sústredenie, ktoré sa začne v pondelok 27. februára 2023 popoludní zrazom v Galante. V jeho nominácii sa ocotili aj tri hráčky michalovskej Iuventy. Duenas nominoval spojku Alenu Dvorščáková, ako aj kridelníčky Bibianu Štefanikovú a Martinu Popovcovú. V tíme je aj pätica hráčok, ktoré v minulosti obliekali dres nášho klubu (Krebsová – Ivanytsia, Habánková, Holejová, Bajčiová, Trúnková).

Pozvánku dostalo 18 hráčok, káder tvorí osem legionárok a desať hráčok z klubov MOL ligy. Do národného tímu sa po prestávke vyplnenej materskými povinnosťami vracia brankárka Alexandra Krebs, ktorá začiatkom februára získala angažmán v poľskom prvoligovom klube MTS Žory (druhá najvyššia súťaž). Oproti novembrovým kvalifikačným zápasom proti Lotyšsku bude k dispozícii aj pivotka Nikoleta Trúnková (Kisvárda), krídelníčky Martina Popovcová (Iuventa) a Katarína Pócsíková (Šaľa). Šancu ako jedna z pivotiek znovu dostane Barbora Königová (Šaľa) a svojimi výkonmi v klubových dresoch michalovskej Iuventy a dunajskostredského HC DAC si nomináciu vyslúžili aj Alena Dvorščáková, resp. Erika Rajnohová. Súčasťou týždňovej prípravy Sloveniek budú dva medzištátne priateľské zápasy proti Slovinkám. Hrať sa bude v piatok 3. od 18.00 h a v sobotu 4. marca od 16.00 h v šalianskej Mestskej športovej hale.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie (27. 2. – 4. 3.) a medzištátny dvojzápas proti Slovinsku v Šali (3. a 4. 3. 2023):
brankárky:
Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Alexandra Ivanytsia (MTS Žory/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky v sobotu po druhýkrát doma

Víkend bude v našej Chemkostav aréne na zápasy bohatý. Okrem ženského družstva, ktoré v dvojzápase druhého kola EHF Európskeho pohára

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.