Dorastenky nedali šancu Trebišovu

Počas víkendu sa darilo našim dorastenkám, ktoré si zo štyroch duelov na svoje konto pripísali plný počet osem bodov. Okrem starších dorasteniek sa na čelo tabuľky dostali aj mladšie. Tie po piatkovej výhre 23:21 v Dunajskej Strede si v nedeľu v rámci dvadsiateho kola poradili aj s Trebišov, ktorý porazili 47:19. Darilo sa aj starším dorastenkám. Tie vyhrali nad Trebišov 36:19 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Najbližší víkend je v súťažiach voľno, hráčky absolvujú reprezentačné povinnosti.

Mladšie dorastenky

Mladšie dorastenky vstupovali do zápasu dvadsiateho kola s tým, že v prípade úspechu sa môžu posunúť na prvé miesto. Od úvodu duelu išli za týmto cieľom a už do polčasu vyhrávali o jedenásť gólov (17:6). Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky boli naďalej dominantným tímom a tréner Dušan Daniš tak mohol na palubovke pretočiť celý svoj káder. „V prvom rade som rád, že si mohla zahrať každá jedna hráčka. Sú aj také zápasy, v ktorých vyhrávame väčším rozdielom. Teraz sme síce dobre hrali v útoku, no mrzí devätnásť inkasovaných gólov. Mohlo ich byť menej,“ uviedol tréner Dušan Daniš.

MŠK Iuventa Michalovce – ŠK Zemplín Trebišov 47:17 (21:9)
Pok. hody: 0/0 – 2/2. Vylúčené: 4 – 1. Rozhodovali: Palovčák a Gedeon.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiska 1, Sabovová 10, Cuperová 2, Sopúchová, Sinaiová 4, A. Kamberovič 7, Vajanská, Béerešová 2, Čuvanová 1, V. Čižmariková 3, Paľová 11, Šimková 3, Szatmáry 1, Hotovčinová 2.
ŠK ZEMPLÍN: Knežová, Gazdagová – Zoššáková, Szathmaryová 1, Vysokajová 7/2, Tutová, Jendžejovská 1, Cibereová 1, Kolesniková, Danková 1, Čarnoká, Minďarová, J. Kamberovič 8.

Staršie dorastenky

Aj staršie dorastenky absolvovali v nedeľu ľahší zápas. Tréner Milan Adi mohol už v prvom polčase pretáčať svoj káder, a dal tak možnosti všetkým hráčkam, aj tým, čo hrali doteraz pomenej. Jeho družstvo nakoniec vyhrali 36:19 a upevnilo si prvé miesto v tabuľke. „Vedeli sme, že nás čaká ľahší zápas a čo môžeme od súpera čakať. Od začiatku zápasu nám dobre fungovala obrana. Odskočili sme už v prvom polčase na rozhodujúci náskok. Trošku nám ušiel úvod druhého dejstva, kde sme súpera nekoncentrovanou hrou dovolili znížiť. Následne sme sa ale prebrali a dokráčali k víťazstvu,“ uviedol tréner tímu.

MŠK Iuventa Michalovce – ŠK Zemplín Trebišov 36:19 (17:6)
Pok. hody: 3/3 – 3/2. Vylúčené: 4 – 4. ČK: Poimanová (Trebišov – za tri vylúčenia). Rozhodovali: Gedeon a Palovčák.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková – Tokárová, Polievková 7, Dmytrenková 3, Soskyda 9, Lukáčová 7, Dmytročenková 2, Stanková 1, Kobová 2, Jegorovová, Hlivová 2, L. Čižmariková 2, J. Rebičová 1,
ŠK ZEMPLÍN: Ostročenková – Mikčieva 9, Poimanová 4, Poľáková 1, Jendžejovská, Petrovská, Chepyk 2/1, Kolesniková, Košťálová, Dušková 2/1, J. Kamberovič 1.