Víťazstvá dorasteniek v Dunajskej Strede

Deň po víťazstve žien v Slovenskom pohári odohrali s Dunajskou Stredou dramatické stretnutia aj naše dorastenky. Tým sa zo Žitného ostrova podarilo doniesť domov štyri cenné body, ktoré im môžu výrazne pomôcť v boji o majstrovský titul. V dohrávke dvanásteho kola vyhrali najskôr mladšie dorastenky 23:21. Poriadnu gólovú prestrelku a dramatickú zápletku priniesol aj duel starších dorasteniek, v ktorom naše dievčatá vyhrali 30:29 O všetkom rozhodla tridsať sekúnd pred koncom kapitánka tímu Barbora Polievková. Zápas bol poriadne dramatický a panovala v ňom aj nervozita. Veď rozhodcovia udelili až štyri červené karty, jednu na domácej a tri na hosťujúcej strane…

Naše dorastenky budú v hre aj v nedeľu, kedy ich čakajú duely dvadsiateho kola s Trebišov. Súboj mladších dorasteniek sa v našej aréne odohrá o 10.00 hod., mladšie prídu na rad od 12.00 hod.

Mladšie dorastenky

Súboj tretieho a druhého tímu tabuľky priniesol dramatickú hádzanú so šťastnou koncovkou pre náš tím. Tomu vyšli závery oboch polčasov, ktoré de facto rozhodli o dvoch cenných bodov. V tom prvom sa až do 26.minúty oba tímy ťahali o každý jeden gól. Posledne tri minúty ale vyšli lepšie Iuvente, ktorá sa šnúrou štyroch gólov v rade ujala vedenia 14:10. Štvorgólové vedenie si naše dievčatá držali aj v prvej desaťminútovke druhého dejstva, druhá desaťminútovka im ale nevyšla a v 53. minúte už prehrávali 20:21. Šnúrou troch gólov ale strhli víťazstvo na svoju stranu. “Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Rozhodla ho naša taktická disciplína, ako aj lepšie premieňanie šancí v druhom polčase, či dobre zvládnutá obrana. Dievčatá si za víťazstvo zaslúžia pochvalu,” povedal po zápase tréner Dušan Daniš.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 21:23 (10:14)
Pok. hody: 5/4 – 3/2. Vylúčené: 1 – 5. Rozhodovali: Chudoba a Šmalo. Divákov: 75.
HC DAC: Szalaiová – Ravász 2, Beke 5/1, Szalayová, Manczalová 2, Bozsek, Edmárová, Csánóová 4, Perleczky, Tászly.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiska 6, Sabovová 3/1, Cuperová, Sopúchová, Sinaiová, A. Kamberovič 6/1, Vajanská, Bérešová, V. Čižmariková 3, Paľová 4, Šimková, Szatmáry, Hotovčinová.

Staršie dorastenky

Dramatický duel sa odohral aj pri starších dorastenkách. Lepší vstup mali naše dievčatá, ktoré si celý prvý polčas držali dvoj až trojgólové vedenie. Ten vyhrali 15:13, v jeho samom závere ale videla priamu červenú kartu Erika Kobová. V prvých šiestich minútach druhého polčasu prišiel tréner Milan Adi aj o Lujzu Čižmárikovú s Karynou Sosykdou, ktoré tiež viedli červené tresty, čo vyrovnalo misky váh. Na začiatku 40. minúty už o tri góly viedli domáce (22:19), no Michalovčanky sa nevzdávali. Od stavu 21:24 strelili šesť gólov v rade, čím sa opäť dostali do zápasu. Dunajskej Strede sa síce na začiatku poslednej minúty podarilo vyrovnať, posledné slovo v zápase však patrilo Barbore Polievkovej, ktorá tridsať sekúnd pred koncom rozhodla o cenných dvoch bodoch. (hlas trénera Milana Adiho doplníme neskôr…)

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 29:30 (13:15)
Pok. hody: 6/3 – 5/4. Vylúčené: 5 – 8, ČK: Kohút (priama červená karta) – Kobová, Soskyda (priame červené karty), L. Čižmariková (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Chudoba a Šmalo. Divákov: 50.
HC DAC: Csánóová – Kohút 1, Veszprémiová 4, Kucserová 5, Sidó 6/1, Beke 3/2, Manczalová, Bozsek 3, Gányovicsová 6, Nagy 1, Makóová.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková, Cabanová – Polievková 8/2, Dmytrenková 6, Soskyda 6, Lukáčová 2, Dmytročenková 2, Kobová 2, Jegorovová, Hlivová 2, L. Čižmariková 2/2, J. Rebičová.