Prehra 25:27 v Moste, DHK Baník s bronzovou medailou

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v poslednom 22.kole MOL ligy na pôde DHK Baník Most 25:27 a prišli o umiestnenie v prvej trojke. Na bronzovej pozícii ich vystriedali práve hráčky DHK Baník. Michalovčanky idú do národného play-off z tretieho miesta. V semifinále na nich čaká HK Slovan Duslo Šaľa. Prvý duel série hranej na dve víťazstvá sa odohrá budúcu sobotu na pôde Šale.

Duel českého a slovenského šampióna patril v minulých sezónach medzi ozdoby ligy a vždy o niečo išlo. O niečo išlo aj tentoraz a hoci tímy hrali „iba“ o tretie miesto, zápas mal aj napriek tomu obrovský náboj. Pred samotným duelom boli v lepšej pozícii Michalovčanky, ktorým na potvrdenie bronzovej pozície stačila aj remíza a zverenky trénera Petra Kostku začali lepšie. Výborne bránili a vďaka strelecky disponovanej Dvorščákovej boli aj efektívne v ofenzíve. Zemplínčanky rýchlo viedli 3:0, aj 5:2 práve po góle Dvorščákovej. Po jej ďalšom góle bolo v štrnástej minúte už 5:10. Následne išla do domácej bránky Janssenová, po ktorej úspešných zákrokoch začal Most skresávať z michalovského náskoku. V 26 . minúte sa dokonca Polákovej podarilo vyrovnať (13:14). Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Kompaniecovej, ktorá poslala Iuventu do polčasového vedenia 14:13. V druhom polčase sme mohli vidieť naťahovačku o každý jeden gól. Michalovčanky sa opäť trápili v koncovke, čo malo za dôsledok, že Most nielenže stiahol ich náskok, ale dokonca sa dostal aj do vedenia. V 39. minúte viedla síce Iuventa po góle Kompaniecovej 18:16, Most ale kontroval šnúrou štyroch gólov v rade, na čo tréner Kostka reagoval oddychovým časom. Ten nepomohol, keďže český majster už bol rozbehnutý. V 46. minúte viedol už 22:18. Michalovčankám sa síce hneď na to podarilo znížiť na 20:22, bol to ale ich posledný vzdor v zápase. Jeho opraty už totiž pevne v rukách držali domáce hráčky. Na začiatku poslednej desaťminútovky viedli 25:20 a pevným krokom kráčali k bronzovej medaile. Tú nakoniec po výhre 27:25 aj dosiahli.

DHK Baník Most – MŠK Iuventa Michalovce 27:25 (13:14)
Pok. hody: 4/0 – 6/5. Vylúčené: 4:5. Rozhodovali: Hájek a Kozler (obaja Česká republika). Divákov:
DHK BANÍK: Janssen, Müllnerová, Kašparová – Stříšková 4, Veselovská, A. Pokorná, Mikulčík, Schüllerová, Řádová, Cholevová 10, Eksteinová 3, Maňáková 1, Šponéová 2, Poláková 4, Somionková 1, Mikulášková 2.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 10/3, Štefaníková, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskydová 1, Kohučová 1, Borysevyčová, Wollingerová, Radovičová, Kompaniecová 4, Klučková 3, Krivokapićová 2/2.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Slovenky na MS 2021 do Španielska

Skvelá správa dorazila v nedeľu zo sídla Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) na Slovensko. Rada IHF rozhodla o udelení voľných kariet

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.