Dunajská Streda v prvom semifinále suverénna

Hráčky HC DAC Dunajská Streda suverénne zvládli prvý semifinálový zápas národného play-off o majstra SR 2022/2023 v hádzanej žien, keď pred svojimi fanúšikmi potvrdili úlohu favorita a nad AHT HC Tatran Stupava zvíťazili 45:23 (23:9). Dunajskostredčanky môžu v stredu spečatiť postup do finále v druhom stretnutí, ktoré sa bude hrať na stupavskej pôde od 18.30 hod.

Víťaz MOL ligy síce v úvode prehrával 0:1 i 1:2, prvá desaťminútovka sa skončila zmierlivo (5:5) a po necelej štvrťhodine mal len tesný náskok 7:6, ale už v I. polčase získal rozhodujúce vedenie. Stupavčanky v 23. min znížili na 9:14, ale potom do prestávky ešte deväťkrát inkasovali. Po zmene strán bola otázkou už len výška konečného rozdielu. Hádzanárky DAC napokon prevýšili súperky o viac ako dvadsať gólov a ujali sa vedenia v sérii 1:0.

Výsledok utorkového stretnutia účastníkov MOL ligy:

národné play-off o majstra SR 2022/2023 – semifinále – prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
HC DAC Dunajská Streda – AHT HC Tatran Stupava 45:23 (23:9) – stav série 1:0

Naviac gólov: Pénzes 8, Juhosová 5, Desortová 5 – Bahorecová 7, L. Kovácsová 4/1, Krajčová a Mária Holešová po 3
pok. hody: 2/1 – 1/1, vylúčené: 1 – 4, rozhodovali: Bočáková a Jánošíková, 212 divákov

Autor: slovakhandball.sk