Bačenková a Lukáčová v All-stars tíme

Kategórie

Slovenské hádzanárske reprezentantky v kategórii junioriek zakončili svoje účinkovanie na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 19 rokov v kosovskej Prištine prehrou. Zverenky trénerky Lýdie Jakubisovej podľahli v nedeľu v súboji o 3. miesto rovesníčkam z Poľska 20:24 (10:12) a v konečnom poradí im patrí 4. priečka.

Prvé dva góly strelili Slovenky, ale potom šesťkrát za sebou inkasovali a v ďalšom priebehu museli doťahovať náskok súpera. Csernyánszky a Karkušová hneď po zmene strán vyrovnali na 12:12. Od stavu 17:17 v 43. min si však Poľky vypracovali rozhodujúci náskok (21:17). Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola Dorota Bačenková, autorka 7 presných zásahov. Tvorkyňa hry si svojimi výkonmi vyslúžila zaradenie do All Star tímu turnaja na poste strednej spojky. Okrem nej sa táto pocta ušla aj ľavej krídelníčke Emme Lukáčovej. Vo večernom finále bojovali Talianky a Rakúšanky nielen o prvenstvo, ale aj miestenku na novembrový turnaj, na ktorom budú mať šancu zabojovať o postup na MS hráčok do 20 rokov, ktoré budú v roku 2024 v Severnom Macedónsku. Úspešnejšie boli hráčky z krajiny na Apeninskom polostrove.

Výsledky – majstrovstvá EHF do 19 rokov (Priština/Kos.)
Taliansko – Rakúsko 29:21 (15:12)
Slovensko – Poľsko 20:24 (10:12)
Zostava a góly SR: Mruškovičová, Tomovčíková, Jakubíková – Susiková 1, Rendvanská 2, Leštinová 2, Hornyák 2, Palušová, Csernyánszky 3, K. Karkušová 1, Tomaškovičová, Kucserová 2, Lukáčová, Čižmáriková, Bačenková 7/2, Ferenyiová
pok. hody: 5/2 – 3/3, vylúčené: 3 – 4, ČK: 51. Kucserová (SR), rozhodovali: Maia a Nunes (obaja Portug.)

Hlas:
Lýdia Jakubisová (trénerka SR): “Znova to bol náročný zápas, v ktorom nám ušiel úvod. Potom sme museli doťahovať náskok Poliek. Keď sa nám to podarilo, bolo vidieť, že nám došli sily. Zahodili sme množstvo čistých šancí, otvorili sme stred obrany, čo bolo veľká taktická chyba. V posledných 20 minútach sa nám to rozpadlo. Škoda toho, bol to bojovný zápas z oboch strán, na poľskej strane bolo viac síl. Musíme sa naučiť vyhrávať ťažké stretnutia a keď nevládzeme, tak si musíme povedať, že to ešte skúsime a potiahneme. To sa nám však zatiaľ nedarí.”

 

Viac na preskúmanie

Ženy

Hladký postup do tretieho kola

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce poľahky postúpili do tretieho kola EHF Európskeho pohára. Michalovčanky v pohodlnom tempe v domácom dvojzápase vyradili bosniansky ŽRK

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.